Ul. Struga 63, 26-600 Radom
Kontakt
Aktualności

Pierwszy mecz półfinałowy dla Grupy Azoty Chemik Police

Pierwszy mecz półfinałowy wygrała Grupa Azoty Chemik Police. Radomiankom wystarczyło siły do walki w dwóch pierwszych setach. Kolejne spotkanie w Policach w czwartek – 1.04.2021 roku.

Pierwszą piłkę udanie zaatakowała Ana Bjelica (1:0). Potem jednak ekipa gości wysunęła się na prowadzenie (2:4). Kiedy w polu zagrywki pojawiła się serbska przyjmująca Radomce udało się odrobić stratę i wyjść na prowadzenie (7:5). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt (14:14).Piętnaste oczko dla drużyny punktowym blokiem zdobyła kapitan zespołu Katarzyna Skorupa. Sprytnie po palcach w aut atakuje Bruna Honorio, a o czas prosi szkoleniowiec Chemika Police. W końcówce Iza Bałucka posyła asa serwisowego i odskakujemy gościom na dwa punkty (20:18). Na boisku pojawia się Natalia Mędrzyk i częstuje radomianki punktową zagrywką. Niestety od tego momentu gra podopieczny Riccardo Marchesiego zatrzymała się. Ostatecznie to policzanki triumfują w pierwszym secie (23:25)

Druga partia rozpoczęła się od remisu (2:2). Po autowym ataku Baijens  przewaga Radomki wzrosła (5:2). Po skosie Strantzali i Chemik Police odrabia straty (9:7). Ana Bjelica technicznie i skutecznie atakuje ze skrzydła i przewaga Radomki ponownie wzrosła do czterech oczek (12:8). O czas prosi Ferhat Akbas. Ofiarnie  Bruna Honorio broni piłkę, ale ostatecznie punkt dla przyjezdnych (13:10). Kiwa skutecznie Martyna Grajber i z przewagi naszego zespołu nic nie zostaje (14:14). Po kolejnych dwóch straconych akcjach przerwę wykorzystuje Riccardo Marchesi. Odjechały w końcówce przyjezdne, ale Bruna Honorio skutecznym atakiem doprowadza do remisu (19:19).  Druga partia także pada łupem Grupy Azoty Chemika Police.

Trzeci set zaczyna się znacznym prowadzaniem gości (5:9). Zablokowana Bruna Honorio (6:10). W tym secie Radomianki nie miały już argumentów. Rozpędzone zawodniczki Grupy Azoty Chemika Police broniły każdą piłkę i miały po prostu więcej szczęścia (10:17).  Skuteczny blok Katarzyny Skorupy (17:23). Spotkanie zakończyła Baijens ze środka. MVP została wybrana Libero Paulina Maj-Erwardt.

E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 Grupa Azoty Chemik Police (23:25; 20:25; 17:25)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Bałucka, Rodrigues, Bjelica, Łukasik, Witkowska (L) oraz Moskwa, Twardowska.

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Brakocevic-Canzian, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Baijens, Maj-Erwardt (L) oraz Bałdyga, Mędrzyk, Łukasik, Kisal.