Po fazie zasadniczej nasz zespół zajmuje siódme miejsce i o utrzymanie go powalczy z Energa MKS Kalisz. Pierwszy mecz już w najbliższy weekend. Rewanż tydzień później.

Energa MKS Kalisz to zespół dla którego sezon 2018/2019 również jest pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionym sezonie Radomka niejednokrotnie walczyła z drużyną z Kalisza w rozgrywkach I Ligi. Choć występy na parkietach LSK Kalisz zaczął od wygranej, to w następnych kolejkach nie miał tyle szczęścia. Po zmianie trenera zespół odbudował się sportowo i mentalnie. Co prawda ostatni mecz fazy zasadniczej przegrał z Grot Budowlanymi Łódż, ale dopiero po tie-breaku. Aktualnie kaliszanki zajmują 8. Miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Teraz powalczą z E.Leclerc Radomką Radom o 7. Lokatę.

Siatkarki Radomki miały okazję mierzyć się z tym zespołem wielokrotnie. Stan rywalizacji jest wyrównany, ale nie ma co sugerować się wcześniejszymi wynikami, ponieważ nie są one wyznacznikiem. Pierwszy mecz o 7.miejsce zostanie rozegrany w Radomiu. Własna hala na pewno jest atutem podopiecznych Jacka Skroka. Na szczęście nie jedynym. W tym sezonie Radomka świetnie prezentuje się w polu zagrywki, o czym świadczy fakt, że aż 3 nasze zawodniczki są w czołówce najlepiej zagrywających. Skuteczność w bloku i ataku obydwa zespoły mają bardzo podobną. Wśród zawodniczek najwięcej punktów do tej pory zdobyła Majka Szczepańska (225 oczek). W zespole gości jest to Ljubica Kecman (310 punktów). W zestawieniu najlepiej przyjmujących plasuje się Julita Molenda. Siatkarka z Radomia ma 46,62% skuteczności.
Teraz siatkarki powalczą o zakończenie debiutanckiego sezonu w ekstraklasie na siódmej pozycji. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 23.03 o godzinie 18 w Radomiu. Rewanż już tydzień później 30.03 w Kaliszu, a ewentualne trzecie spotkanie przewidziane jest na szóstego kwietnia.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0