W piątek w radomskiej hali MOSiR przedostatnim mecz fazy zasadniczej sezonu 2018/2019. E.Leclerc Radomka Radom zagra z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Początek meczu o 17:30. Transmisja w Polsat Sport.

Po poniedziałkowej przegranej w Kaliszu radomianki chcą zrehabilitować się przed własną publicznością. Pojedynek z drużyną z Bielska-Białej będzie miał kluczowe znaczenie jeśli chodzi o awans do najlepszej szóstki LSK. Obecnie podopieczne Bartłomieja Piekarczyka z dorobkiem 27 punktów plasują się na szóstej pozycji w tabeli. W ostatniej kolejce pokonały wicemistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź.

Ciężko jednoznacznie wybrać faworyta spotkania. Obie drużyny podobnie prezentują się w polu ataku. Przy 19% skuteczności Radomki i 21% BKSu ilość ataków na set wynosi 11. W bloku niewiele lepiej spisują się przyjezdne – 2.90 bloków na set, Radomka ma 2.22. Kluczowym elementem siatkarskiego rzemiosła jest zagrywka, a tu bez zmian królują podopieczne Jacka Skroka. 138 asów serwisowych, a wśród nich aż 29 należy do Majki Szczepańskiej – Pogody, która nadal zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej serwujących siatkarek LSK. Najlepiej punktującą zawodniczką ekipy gości jest Olivia Różański (227 pkt). W Radomiu nadal z fotela liderki nie schodzi nasza atakująca. Majka ma 212 oczek na swoim koncie.

Pierwszy pojedynek między sobą wygrała E.Leclerc Radomka Radom 3:1. Należy się więc spodziewać, że przyjezdne będą chciały wrócić do Bielska-Białej z kompletem puntów.

-Na pełnych obrotach przygotowujemy się do tego meczu. Powalczymy o trzy oczka, bo bardzo potrzebujemy tego zwycięstwa. – mówi rozgrywająca Shafagat Alishanova.

Podczas piątkowego meczu z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla niepełnosprawnego Adasia. Chłopiec nie widzi, ale możemy nauczyć go patrzeć w inny sposób. Dla Adasia możecie przekazać również 1% waszego podatku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ