Ten weekend E.Leclerc Radomka Radom zapamięta na długo! Trzy rozegrane mecze, trzy wygrane i awans do dalszej fazy zmagań Pucharu Polski. Podopieczne Jacka Skroka pewnie pokonały SMS PZPS I Szczyrk, Joker Mekro Energoremont Świecie oraz ESPES Sparta Warszawa.

Od piątku do niedzieli radomski zespół występował na turnieju w Nieporęcie, gdzie cztery drużyny walczyły o awans do dalszej fazy PP.  Oprócz E.Leclerc Radomki Radom zaprezentowały się też zespoły ze Świecia, Szczyrku i Warszawy.

Pierwszym przeciwnikiem radomskiego teamu był SMS PZPS I Szczyrk. Podopieczne trenera Skroka od samego początku kontrolowały ten mecz. W pierwszej partii pokonały rywalki 25:19. Drugi set też nie był dla nikogo zaskoczeniem. Zawodniczki Radomki wygrały go 25:21. Najwięcej emocji i walki kibice mogli zobaczyć w odsłonie numer trzy. Zawodniczki ze Szczyrku obudziły się i pokazały na co je stać. Set ten rozstrzygnął się dopiero po walce na przewagi, gdzie to Radomka okazała się silniejsza i wygrała 31:29, a całe spotkanie 3:0.

Sobota też była szczęśliwym dniem dla siatkarek z Radomia. Drużyna ze Świecia to przeciwnik, z którym podopieczne Jacka Skroka mogły zmierzyć się już dwa razy. Bilans tych spotkań wynosił 1:1. Nasz zespół mocno zmobilizowany poprzednim dniem podszedł do tego spotkania z wolą wygranej. Dziewczyny pewnie rozegrały dwie pierwsze partie (25:20; 25:19). Przeciwniczki dopiero w trzecim secie odnalazły w sobie wolę walki i zrobiły wszystko, aby nie dopuścić do tak szybkiego zakończenia meczu. (21:25). Taka porażka nie podłamała siatkarek Radomki, ponieważ szybko „otrzepały się” po przegranym secie i pewnie pokonały Świecie 25:21 w czwartym secie i 3:1 w całym meczu.

Niedziela była już tylko formalnością. E.Leclerc Radomka Radom zmierzyła się z najsłabszą w stawce Spartą Warszawa. Do awansu do kolejnej fazy PP brakowało tylko dwóch setów. Ten mecz nie mógł się zakończyć inaczej, niż tylko wygraną drużyny z Radomia. Dziewczyny z Warszawy nie potrafiły odnaleźć siebie w tym spotkaniu. Radomka zagrała dobry mecz i rozegrała to w trzech setach (25:12; 25:13; 25:14).

-Wyszliśmy z tego turnieju zwycięsko i stać nas na to, aby w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzyć się z zespołem z ekstraklasy – mówi Jacek Skrok.

W kolejnej fazie Pucharu Polski zagrają cztery zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet, które zajmą miejsca 11-14 po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.