To było ważne spotkanie dla podopiecznych Jacka Skroka. Dziewczyny liczyły na przełamanie i punkty. Niestety nie udało się.

Siatkarki Enea PTPS Piła w meczu 7.kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały zawodniczki z Radomia 3:1. Radomka tylko w jednym secie zdołała powalczyć z przeciwnikiem. Od początku spotkanie lepiej zaczęły podopieczne trenera Naranjo Hernandeza. Pilanki szybko wypracowały wysoką przewagę i kontrolowały przebieg seta. Mocnym i skutecznym atakiem popisywała się Marharita Azizova. Radomianki nie umiały znaleźć sposobu na drużynę z Piły i przegrały pierwszego seta 15:25.

Początek drugiej partii ponownie należał do gospodyń. Po kilku błędach Pilanek, Radomka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu (18:18). Podopieczne Jacka Skroka nie dały już dojść do głosu przeciwniczkom i pewnie wygrały tego seta 25:20. W całym meczu mieliśmy zatem remis 1:1.

Zawodniczki z Wielkopolski mocno przejęły się przegraną i w trzecim secie weszły na boisko jeszcze bardziej zmotywowane. Ponownie na ataku świetnie zaprezentowała się Azizova. Przewaga między zespołami rosła i przyjezdne nie były w stanie zrobić nic, żeby zbliżyć się do Pilanek. Trener mocno rotował składem Radomki, niestety nie przyniosło to rezultatów. PTPS Piła wygrała tę odsłonę meczu 25:19.

Do wygranej całego spotkania drużynie z Piły brakowało już tylko seta. Podopieczne trenera Naranjo Hernandeza dominowały prawie w każdym elemencie. Radomka mogła pochwalić się tylko o wiele lepszą skutecznością w przyjęciu. Jednak nie pomogło to naszej drużynie. Czwarta partia nie zmieniła gry siatkarek z Radomia. Rozpędzone Pilanki nie dały odebrać sobie kontroli i podobnie jak w pierwszym secie wygrały 25:15, a cały mecz 3:1. MVP spotkania została Marharyta Azizova.

-Za często się poddajemy. Nie kończymy piłek, przegrywamy praktycznie w każdym elemencie. Brakuje kogoś, kto będzie te ważne piłki w trudnych momentach kończył. Zdecydowanie oczekiwałem innego meczu, bo możliwości są duże. Musimy wyciągnąć wnioski – podsumowuje spotkanie trener Skrok.

Enea PTPS Piła 3:1 E.Leclerc Radomka Radom
(25:15; 20:25; 25:19; 25:15)