Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w 70 minut pokonały zawodniczki DPD Legionovia Legionowo. Radomianki wracają do domu z kompletem puntów.MVP spotkania została wybrana Alicja Grabka.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Radomki (2:4). We wszystkich elementach gry podopieczne Jacka Skroka były zdecydowanie lepsze od przeciwniczek (10:12). Siatkarkom DPD Legionovia Legionowo udało się co prawda wyrównać wynik 14:14 i przez moment gra toczyła się „punkt za punkt”. W końcówce Julita Molenda zaserwowała asa (21:23). Setową piłkę Radomka zdobyła dzięki podwójnemu odbiciu po stronie gospodyń. Natalia Skrzypkowska z przechodzącej zakończyła pierwszą partię meczu.

Mocno zmotywowane radomianki pewnie weszły w drugą część spotkania (0:4). Do połowy udało im się kontrolować przebieg gry i trzymać przeciwniczki na dystans (11:14). Po asie serwisowym Polak (14:15) trener Skrok poprosił o przerwę dla swojego zespołu i solidnie zmotywował dziewczyny. Chociaż ostatnie akcje były bardzo zacięte i Legionovia nie odpuszczała, to Brittany zdobyła dwa ważne punkty i skończyła drugiego seta 25:23.

Zawodniczki Radomki w pełni kontrolowały przebieg trzeciego seta. Po każdej następnej akcji przewaga między zespołami rosła. Podwójny blok Soni Kubackiej i Izy Bałuckiej i różnica punktów na tablicy wynosiła już 11 „oczek” (9:20). Punktowa zagrywka Brittany dała Radomce piłkę meczową. Nasza rozgrywająca sprytną kiwką zakończyła spotkanie (11:25).

MVP spotkania została wybrana Alicja Grabka. Bardzo dobrze zaprezentowały się również Brittany Abercrombie i Natalia Skrzypkowska, zdobywając kolejno 23 i 15 punktów.

DPD Legionovia Legionowo 0:3 E.Leclerc Radomka Radom (21:25; 23:25; 11:25)

DPD Legionovia Legionowo: Górecka, Jasek, Olenderek, Polak, Skorupa, Kicka, Adamek Adriana (L) oraz Wójcik, Pickrell, Woźniak.

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Ambercrombie, Kubacka, Sakradzija, Skrzypkowska, Ponikowska, Drabek (L) oraz Molenda, Bałucka, Biała.