W sobotnim spotkaniu zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź pokonały radomski zespół w trzech setach. Podopieczne Jacka Skorka nie znalazły sposobu na łodzianki. Komplet punktów pojechał do Łodzi.

Mecz zaczął się bardzo wyrównanie (3:3). Po zablokowaniu Skrzypkowskiej na koncie ŁKSu były już 3 punkty przewagi. Radomka jednak nie poddała się tak łatwo. Po dobrej postawie kapitan w polu zagrywki nasze zawodniczki wyrównały wynik (8:8).  Wicemistrzynie Polski były jednak nie do pokonania w jednym elemencie – w bloku. Po wejściu na boisko Julity Molendy radomiankom udało się zdobyć jeszcze kilka oczek, ale ostatecznie przegrały 18:25.

Goście pewnie rozpoczęli drugą partię (3:6). Ciężko było siatkarkom z Radomia odrobić przewagę. Dopiero po sprytnej kiwce Alicji Grabki udało się zbliżyć do rywalek (16:17). Potem sytuacja miała podobny przebieg, jak  w secie numer jeden. Mocno na koniec odskoczyły łodzianki, a skutecznym atakiem Efimienko-Młotkowska wywalczyła dla swojej drużyny piłkę setową. Dotknięcie antenki zakończyło drugą cześć meczu (18:25).

Trzecią i zarazem ostatnią partię spotkania lepiej zaczęły gospodynie (2:0). Szybko jednak faworytki meczu wróciły do pełnej dyspozycji. Przy stanie 4:8 trener Jacek Skrok wykorzystał dwie przerwy. Niestety na niewiele to się zdało. Łodzianki trzymały nas na dystans 2/3 punktów. Dzięki  punktowym zagrywkom  Ponikowskiej w Radomkę wstąpiła nowa energia. Niestety było za późno , siatkarki ŁKSu nie wypuściły z rąk zwycięstwa. Spotkanie zakończył błąd zagrywki Borawskiej.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Monika Bociek. Siatkarka zdobyła 22 punkty. Najwięcej oczek po radomskiej stronie siatki zapisała na swoim koncie Brittany Abercrombie (12 pkt).

Kolejny mecz E.Leclerc Radomka Radom zagra na wyjeździe. W piątek 25.01.2019 nasze siatkarki wyjadą do Legionowa. Początek meczu o 17:30. Transmisja w Polsat Sport i na naszych mediach społecznościowych.

E.Leclerc Radomka Radom 0:3 ŁKS Commercecon Łódź (18:25; 18:25; 18:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Kubacka, Biała, Skrzypkowska, Ponikowska, Drabek (L) oraz Abercrombie, Molenda, Shafagat, Borawska.

ŁKS Commercecon Łódź: Bidias, Wójcik, Bociek, Algierska, Efimienko-Młotkowska, Wójcik, Korabiec (L).