Kolejne spotkanie „u siebie” i kolejna wygrana. Podopieczne Jacka Skroka nie przerywają passy zwycięstw. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w meczu ósmej kolejki I Ligi Kobiet pokonały bez straty seta AZS AWF Warszawę. Najlepiej punktującą okazała się Majka Szczepańska.

Niewątpliwie drużyna z Radomia była faworytem tego spotkania. Mający na swoim koncie 12 punktów zespół musiał zmierzyć się z ostatnią w tabeli Warszawą, której jak dotąd nie udało się wygrać żadnego meczu. Od samego początku Radomka narzuciła przeciwniczkom swój styl gry. Przy stanie 13:9 dziewczyny z Radomia zdobyły siedem punktów z rzędu i pewnie wygrały pierwsza partię 25:10.

Podobny przebieg miała odsłona numer dwa. Radomka podkręcona po pierwszym secie nie dała rywalkom dojść do słowa i zapisała na swoim koncie drugi wygrany set. 25:17

-Nie zabraknie emocji! – w ten sposób na mecz zapraszał trener Jacek Skrok. Miał rację! Jak to bywa w damskiej siatkówce, nic nie jest pewne. W trzeciej partii spotkania przez kilkanaście minut wynik oscylował na granicy remisu. Siatkarki Radomki dopiero pod koniec tego seta zdołały uzyskać nad przeciwniczkami większą przewagę (21:16). Mimo tego, że podopieczne trenera Ojrzanowskiego walczyły o przedłużenie spotkania, gospodynie po skutecznym bloku Sonii Kubackiej zwyciężyły 25:21 i 3:0 w całym spotkaniu.

Warto również dodać, że po dłuższej przerwie na boisko wróciła Gabrysia Borawska. Trener Jacek Skrok dał także szansę zaprezentowania się zawodniczkom, które w nie miały okazji wyjść w pierwszej szóstce.

-Dzisiaj Dominika weszła i dała nam fajna zmianę, jeżeli chodzi i zagrywkę. Złego słowa nie mogę powiedzieć też o Julicie, która przez chwilę była na boisku, czy o Kasi Śmieszek, która miała szansę dłuższej gry. – podsumowywał trener radomskiej drużyny.

-Przez pierwsze dwa sety dobrze funkcjonował blok i obrona. W trzecim secie troszeczkę się rozluźniłyśmy, wdała się nerwówka, ale najważniejsze jest to, że udało się zainkasować przeciwniczkom trzy punkty i bardzo się z tego cieszymy. – powiedziała po meczu kapitan E.Leclerc Radomki Radom – Aleksandra Przepiórka.

E.Leclerc Radomka Radom – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:10, 25:17, 25:21)

E.Leclerc Radomka Radom: Przepiórka, Szczepańska, Gądek, Biała, Ponikowska, Kubacka, Samul (L) oraz Bator (L), Czajka, Miechowicz, Pelczarska, Molenda, Śmieszek.

AZS AWF Warszawa: Wysocka, Laskowska, Baranowska, Słowik, Trocińska, Waszyńska, Dąbrowska (L) oraz Szmigielska (L), Woińska, Lipińska, Wojtkiewicz.