Liga Siatkówki Kobiet 2018/2019 zaczęła się na początku listopada, a po miesiącu drużyny mają za sobą już siedem spotkań. Chemik Police nadal niepokonany na drugim końcu tabeli E.Leclerc Radomka Radom bez wygranej za trzy punkty.

Siódmą rundę LSK rozpoczęły sobotnie mecze w Rzeszowie, Ostrowcu i Kaliszu.

Rzeszowiankom zwycięstwo nie przeszło wcale tak łatwo, jak wskazywałby końcowy rezultat. Przyjezdne mocno dawały się we znaki faworyzowanemu Developresovi, ale w decydującym momencie górę wzięło doświadczenie zespołu z Podkarpacia. Siatkarki z Rzeszowa pokonały DPD Legionovię Legionowo 3:0.

Zwycięstwo odniosły także gospodynie KSZO Ostrowiec. Pierwszego seta łatwo wygrał zespół gości #VolleyWrocław i wydawało się, że wrocławianki wyjadą z Ostrowca z jakąś zdobyczą punktową. Jednak gospodynie zupełnie odmieniły obraz rywalizacji. Oba zespoły popełniły bardzo dużo błędów. #Volley walczył, ale nie był w stanie sprostać drużynie KSZO. Wygrana dała im awans na ósme miejsce w tabeli.

Swój czwarty mecz z kolei przegrał beniaminek LSK – MKS Kalisz. Chociaż gospodynie wysoko postawiły poprzeczkę ŁKSowi i wygrały pierwszego seta 25:19, to ostatecznie wicemistrz Polski wrócił do Łodzi z trzema punktami. W czwartym Energa MKS nie wykorzystała szans na doprowadzenie do tie breaka.

Najciekawszy mecz tej kolejki oglądali niewątpliwie kibice w Łodzi. Grot Budowalni podejmowali u siebie drużynę z Bydgoszczy. Bydgoszczanki pokazały, że nie przypadkiem zebrały ostatnio sporo pochwał. Do gry z faworytem przystąpiły bez kompleksów, walczyły i zasłużenie objęły prowadzeniem. Sukces zawdzięczają przede wszystkim skutecznym kontratakom.  Bank Pocztowy Pałac zdobywał punkty seriami i przerwał dotychczasowe pasmo zwycięstw ekipy z województwa łódzkiego.

Mistrz Polski Chemik Police w meczu siódmej kolejki pokonał 3:0 BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Choć gospodynie dotrzymywały kroku przyjezdnym, to w końcówkach siatkarki z Polic były zdecydowanie lepsze. Kolejną wygraną za trzy punkty tylko umocniły swoją pozycję w tabeli.

Zmagania siódmej kolejki zakończył mecz dwóch ostatnich drużyn w tabeli. E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Enea PTPS Piła 1:3. Tym samym Pilanki zanotowały pierwsze zwycięstwo za trzy punkty i awansowały na 11. Miejsce w tabeli.