E.Leclerc Radomka Radom w najbliższą środę (17.01.2018) o godzinie 17:30 zagra z drużyną z Torunia. Spotkanie odbędzie się w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy 25-go Czerwca 79 w Radomiu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Mowa oczywiście o kolejnej fazie Pucharu Polski. Przypomnijmy, ze siatkarki z Radomia pod koniec września 2017 roku wzięły udział w turnieju organizowanym w Nieporęcie. Radomianki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Wygrały wszystkie trzy mecze i z kompletem zwycięstw awansowały do kolejnej fazy Pucharu Polski. Obok E.Leclerc Radomki rywalizowały jeszcze pierwszoligowe Joker Mekro Energoremont Świecie i SMS PZPS Szczyrk oraz drugoligowa ESPES Sparta Warszawa. Pierwszego dnia zmagań, podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały bez straty seta drużynę ze Szczyrku. Drugiego dnia rywalem był zespół Jokera Energoremont Mekro Świecie, z którym Radomianki gładko wygrały 3:1. Kropkę nad „i” radomianki postawiły w niedzielę, kiedy to bez straty seta pokonały drugoligową ESPES Spartę Warszawa.

Oprócz radomskiego zespołu do kolejnej fazy PP awansowały MKS Kalisz, Wisła Warszawa i 7R Solna Wieliczka. Wszystkie te drużyny w czwartej rundzie wstępnej rozgrywek zmierzą się z ekipami Ligi Siatkówki Kobiet, które zajęły miejsca 11-14 po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z Budowlanymi Toruń. Jest to zespół, który zajmuje aktualnie 11. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Budowlanym Toruń nie idzie najlepiej w tym sezonie. Zawodniczki rozegrały 13 meczów, z czego tylko 4 wygrały.

-Jest to drużyna, z którą jesteśmy w stanie wygrać! Na pewno będziemy walczyć! – podkreśla trener radomskiego teamu.

Ćwierćfinały zaplanowano na 14 lutego już z udziałem dwóch najlepszych drużyn po fazie zasadniczej ekstraklasy. Będą to ŁKS Commercecon Łódź i Chemik Police. Zaś turniej finałowy Pucharu Polski z udziałem czterech drużyn odbędzie się 10-11 marca. Miejsce rywalizacji zostanie podane w terminie późniejszym.

 

 

Program meczów rundy wstępnej czwartej PP kobiet:
17 stycznia
Wisła Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 17.00
Energa MKS Kalisz – Impel Wrocław 18.00
E.Leclerc Radomka Radom – POLI Budowlani Toruń 17.30

24 stycznia
7R Solna Wieliczka – Legionovia Legionowo 18.00

Żródło: echodnia.eu / pzps.pl


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0