Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w piątej rundzie Pucharu Polski pokonały drużynę z Ligi Siatkówki Kobiet – KSZO Ostrowiec  Świętokrzyski i awansowały do ćwierćfinału, który odbędzie się 14. Lutego. Rywalem podopiecznych Jacka Skroka będzie mistrz Polski – Chemik Police.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to drużyna, z którą radomskie siatkarki miały już okazję grać. Zarówno pierwszy, jak i drugi sparing wygrały dziewczyny z Ostrowca. Naszym zawodniczkom brakowało wtedy „pazura” i odwagi do podejmowania ryzyka. Mecz ćwierćfinałowy wyglądał zupełnie inaczej. Gospodynie od samego początku, mimo niewielkiej przewagi, pokazały że ten pojedynek nie będzie należał do najłatwiejszych (5:3). Po dobrej serii zagrywek Renaty Białej Radomka prowadziła już 11:8 w pierwszym secie. Rywalki szybko odrabiały stratę, jednak końcówka tej partii należała do miejscowych. Atak Gabrysi Borawskiej po bloku dał Radomce 3 piłki setowe. Majka Szczepańska wykorzystała jedną z nich i po chwili E.Leclerc Radomka Radom prowadziła w meczu 1:0.

Podopieczne Jacka Skroka kontynuowały dobrą grę również w drugim secie (6:1). Mocny atak Majki Szczepańskiej i dobry serwis Renaty Białej tylko powiększyły przewagę radomskiego zespołu. Po nieudanym ataku Natalii Skrzypkowskiej (18:10), trener KSZO –Adam Grabowski, poprosił o drugi już w tym secie czas dla swojego zespołu. Przyniosło to jednak niewielkie rezultaty. Siatkarki z Ostrowca nie umiały się odnaleźć w tym secie. Po dobrym ataku Szczepańskiej w polu zagrywki podziwialiśmy Dominikę Czajkę. Młoda środkowa zdobyła dla swojego zespołu 3 punkty bardzo dobrym serwisem, a błąd po stronie KSZO dał nam piłkę setową. Partię numer dwa skończył dobry atak Gabrysi Ponikowskiej (25:12)

Trener Grabowski przeprowadził parę zmian i gra jego drużyny wyglądała lepiej. Choć początek trzeciego seta należał niewątpliwie do radomskiego zespołu (4:1), przeciwniczki już  po chwili zaczęły odrabiać stratę, aż ostatecznie gra toczyła się „punkt za punkt”. Atak Borawskiej doprowadził do remisu 20:20. Niestety zepsuta zagrywka Czajki oraz skuteczne bloki i ataki KSZO dały rywalkom piłki setowe. Partię numer trzy wygrały przyjezdne i w całym spotkaniu było już 2:1 dla Radomki.

Wynik na początku czwartej odsłony długo oscylował w granicach remisu. Dzięki jednak dobrym zagrywkom Sonii Kubackiej i skutecznemu blokowi, E.Leclerc Radomka odskoczyła na dystans trzech „oczek” (13:10). Podopieczne trenera Skroka nabrały wiatru w żagle. Po asie serwisowym Dominiki Czajki było 19:13. Zawodniczki KSZO zmniejszyły co prawda nieco stratę (21:17), ale na więcej nie było ich już w tym spotkaniu stać. Popsute serwisy i brak komunikacji wśród dziewczyn z Ostrowca dały Radomce piłkę meczową. Spotkanie zakończyła skuteczna kiwka Aleksandry Przepiórki! .

Dzięki tej wygranej, E.Leclerc Radomka Radom awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z wiceliderem Ligi Siatkówki Kobiet po pierwszej rundzie fazy zasadniczej i ubiegłorocznym mistrzem Polski, czyli Chemikiem Police. Ten mecz zaplanowany jest na 14 lutego i odbędzie się w Radomiu.

-Postawiliśmy sobie za cel odważną grę, przede wszystkim w zagrywce i to się udało. – komentuje po meczu drugi trener zespołu – Piotr Filipowicz – Oprócz zagrywki dobrze zgraliśmy w polu obrony. – dodaje.

Najlepszą zawodniczką dzisiejszego meczu była Renata Biała, która zdobyła 21 punktów. Tuż za nią wysoko punktowały też Majka Szczepańska (13) i Sonia Kubacka (10).

E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:23, 25:12, 22:25, 25:20)

E.Leclerc Radomka Radom: Przepiórka, Szczepańska, Borawska, Biała, Kubacka, Ponikowska, Bator (L) oraz Samul (L), Czajka, Miechowicz, Molenda.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Gryka, Miros, Skrzypkowska, Łyszkiewicz, Wojtowicz, Stroiwąs, Pauliukouskaya (L) oraz Gryka, Biedziak, Wańczyk, Szałankiewicz.