Cenne dwa punkty zdobyła E.Leclerc Radomka Radom w meczu z Grot Budowlani Łódź. Podopiecznym Jacka Skroka udało się zrewanżować za spotkanie w połowie grudnia w radomskiej hali MOSiR. MVP została wybrana Brittany Abercrobmie, która zdobyła 37 punktów!

Mecz zaczął się od skutecznego ataku Abercrombie (0:1). Gospodynie szybko jednak pokazały, że nie będzie to łatwy mecz. Dwa mocne uderzenia Brakocevic-Canzian i Grot prowadził już dwoma puntami. Na szczęście dobrze w polu ataku spisywała się nasza amerykańska zawodniczka. Brittany po zdobyciu trzech punktów doprowadziła do remisu, a na prowadzenie wyprowadziła zespół asowa zagrywka Natalii Skrzypkowskiej (12:13). Od tego momentu Radomka była nie do zatrzymania. Brązowe medalistki starały się jeszcze ratować wynik, ale podopiecznym Jacka Skroka bez najmniejszego problemu udało się zdobyć 6 oczek z rzędu (12:18) i radomianki wygrały pierwszą partię 25:21.

Drugą partię pewnie zaczęły zawodniczki Błażeja Krzyształowicza (3:0). Dobra dyspozycja Brittany w ataku pozwoliła Radomce na zdobycie kilku cennych oczek (7:10). Niestety blok Stoltenborg przerwał tę serię i Grot Budowalni Łódź odpaliły się na nowo. Pewne ataki Stysiak i Brakocevic – Canzian zapoczątkowały falę punktów dla gospodyń (14:11; 17:12; 21:13). E.Leclerc Radomka Radom starały się zmniejszać tę różnicę, ale ostatecznie czwarty aktualnie zespół rozgrywek LSK 2018/2019 wygrał drugiego seta 25:18.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się grą „punkt za punkt” (2:2; 3:3; 5:5). Polańska skutecznie zaatakowała i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie (11:7). Sakradzija i Abercrombie w strefie ataku bardzo poprawiły grę naszego zespołu (11:10). Wydawać by się mogło, że radomianki spróbują jeszcze nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, ale faworytki miały przewagę  w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy stanie 18:13 dla gospodyń na boisku pojawiła się długo niewidziana Maja Pelczarska oraz Majka Szczepańska – Pogoda. Przewaga gospodyń była jednak na tyle wysoka, że gładko wygrały one w tym secie 25:14.

Wyrównany początek czwartego seta dawał nadzieje na pozytywne zakończenie go dla E.Leclerc Radomki Radom. Mocne ataki Brakocevic – Canzian były niczym w porównaniu z tym, co prezentowała Abercrombie. Nasza atakująca pewnie zdobywała kolejne oczka i powiększała przewagę miedzy zespołami (9:12; 9:15). Jak to w damskiej siatkówce bywa, nie ma takiej przewagi, której nie da się odrobić. Mimo wysokiego prowadzenia Radomki, Budowlani  krok po kroku doprowadzali do remisu. Końcówka była nerwowa. Podopiecznym Jacka Sroka udało się wykorzystać dopiero trzecią piłkę setową. W hali Sport Arena czekał nas tie-break.

Pewnie zaczęły grę radomianki w tym piątym secie (2:5). Brittany nie miała sobie równych w ataku. Kolejne trzy punkty blokiem zdobyła Izabela Bałucka. Mocno zmotywowanej Radomce nic nie stało już na przeszkodzie, by zdobyć dwa oczka. Mecz zakończył atak Brittany Abercrombie. Atakująca została wybrana najlepszą zawodniczą meczu. Łącznie zdobyła 37 punktów. W ataku miała 49% skuteczność.

W dzisiejszym meczu na boisku nie pojawiła się Alicja Grabka. Nasza rozgrywająca jest chora i aktualnie odpoczywa w domu. Wszystkich uspokajamy, nic poważnego się nie stało.

Grot Budowlani Łódź  :  E.Leclerc Radomka Radom (21:25; 25:18; 25:14; 25:27; 8:15)

MVP: Brittany Abercrombie

E.Leclerc Radomka Radom: Alishanova, Skrzypkowska, Bałucka. Kubacka, Sakadzija, Abercrombie i Drabek (L) oraz Molenda, Biała, Szczepańska-Pogoda, Pelczarska, Ponikowska.

Grot Budowlani Łódź: Stoltenborg, Polańska, Stysiak, Brakocevic, Pencova, Bączyńska i Stenzel (L) oraz Śmieszek, Urban.