W najbliższy piątek 7.12 siatkarki E.Leclerc Radomki Radom powalczą o pierwszą wygraną za trzy punkty. Do Radomia przyjedzie beniaminek LSK – MKS Kalisz. Mecz będzie transmitowany w Polsat Sport.

Źle zaczął się sezon 2018/2019 dla Radomki. Do tej pory Radomce udało się wygrać tylko jedno spotkanie po tie-breaku. Apetyty na zwycięstwo są ogromne. Przed podopiecznymi Jacka Skroka bardzo ważny mecz. We własnej hali zmierzymy się z Energa MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz to zespół, ale którego sezon 2018/2019 również jest pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionym sezonie Radomka niejednokrotnie walczyła z drużyną z Kalisza w rozgrywkach I Ligi. Choć występy na parkietach LSK Kalisz zaczął od wygranej, to w następnych kolejkach nie miał tyle szczęścia. Aktualnie kaliszanki zajmują 11. Miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W ostatniej kolejce uległy wicemistrzynią Polski 1:3, mimo że dzielnie walczyły, a różnice punktowe nie były aż ta ogromne.

-Będziemy robić wszystko, żeby ta nasza gra była lepsza. Musimy opanować ten chaos w głowach i dać sobie szansę. Trzeba poprawić zagrywkę, zacząć realizować założenia taktyczne. Gramy pod presją, a czasu na odnowę i regenerację jest bardzo mało, ale przede wszystkim nie możemy się poddawać – mówi trener zespołu – Jacek Skrok.

Najlepiej punktującą po naszej stronie siatki do tej pory jest Majka Szczepańska – Pogoda. Atakująca ma na swoim punkcie 105 oczek. W drużynie z Kalisza najwięcej punktów zdobyła Ljubica Kecman (94). Statystyki przemawiają na naszą korzyść również w elemencie zagrywki. Tutaj ponownie najlepiej spisuje się Majka, która wykonała 18 asów serwisowych. Adrianna Budzoń z Energa MKS Kalisz zagrywała punktowo 7 razy. Skuteczność przyjęcia zagrywki i perfekcyjne przyjęcie  u oby zespołów są na poziomie 22%.

Mecz z Energa MKS Kalisz zostanie rozegrany  w piątek 7. Grudnia w radomskiej hali MOSiR. Początek spotkania o godzinie 17:30, a bilety na to wydarzeni dostępne są TUTAJ. Tych, którzy nie będą mogli kibicować nam na żywo, zapraszamy na kanał Polsat Sport, gdzie będzie transmisja piątkowej rywalizacji.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0