W sobotę E.Leclerc Radomka Radom rozpoczęła turniej od zwycięstwa z Energa MKS Kalisz 2:1. Popołudniowy mecz należał jednak do rywalek z Rzeszowa. Po dwóch spotkaniach zespół Jacka Skroka uplasował się na drugim miejscu i w niedzielę powalczy z zespołem z Wieliczki o trzecią pozycję w V Turnieju o Solną Piłkę.

Pierwsze spotkanie radomianki rozpoczęły równo o godzinie 10. Po drugiej stronie siatki stanęła doskonale znana im drużyna z Kalisza. Początkowo Radomce udało się wypracować przewagę (7:3), jednak przeciwniczki szybko narzuciły swój styl gry, doprowadziły do kilku wymian „punkt za punkt”, a ostatecznie wygrały pierwszą partię 25:21.

W drugiej odsłonie nasze zawodniczki potrafiły się w skupić i od początku do końca utrzymywały kilkupunktową przewagę (8:6; 14:9; 16:11; 20:18). Seta zakończył atak Klaudii Laskowskiej 25:19.

Trzecia część spotkania przebiegała podobnie jak poprzednia. Mocnym atakiem rozpoczęła zdobywanie kolejnych oczek Majka Szczepańska-Pogoda. Po kolejnej akcji naszej atakującej przewaga wzrosła do 5 punktów (15:10).Rywalki zaczęły się  gubić i popełniać sporo własnych błędów. Trzeciego seta zakończył atak Emilii Muchy. To właśnie nasza przyjmująca została wybrana przez sztab szkoleniowy najlepszą zawodniczką tego meczu.

E.Leclerc Radomka Radom 2:1 Energa MKS Kalisz Volleyball (21:25; 25:19; 25:21)

O godzinie 18 E.Leclerc Radomka Radom stanęła do walki z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Początkowo dziewczyny grały „punkt za punkt” (8:8; 15:15; 20:20). Atak Emilii Muchy i blok Rity Azizovej przechyliły szalę zwycięstwa na radomską stronę (25:21).

Później niestety nie było już tak kolorowo. Podopieczne Stephane Antigi od początku zaczęły bardzo mocną grę w ataku i uciekły Radomce na kilka punktów (8:13). Ciężko było radomiankom dogonić przeciwniczki i ostatecznie przegrałyśmy drugą partię 19:25.

Podbudowane doprowadzeniem do remisu rzeszowianki pewnie zaczęły trzeciego seta. Kilka zablokowanych ataków Muchy i na tablicy pojawił się wynik 10:5 dla siatkarek Rzeszowa. Zmiany trenera Antigi napędzały jego zespół, a te czuły się na boisku jak ryby w wodzie. Mimo świetnych ataków Azizovej i Szczepańskiej – Pogody, podopieczne Jacka Skroka przegrały mecz 1:2.

E.Leclerc Radomka Radom 1:2 KS DevelopRes Rzeszów (25:21; 19:25; 20:25)

Jedna wygrana i jedna przegrana pozwoliły zawodniczkom z Radomia zająć drugie miejsce w swojej grupie i dziś będą walczyć o trzecią lokatę w V Turnieju o Solną Piłkę.