Rywalizacja podczas 11. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zakończyła pierwszą część fazy zasadniczej rozgrywek sezonu 2018/19. W niedziele ostatecznie poznaliśmy układ tabeli. Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej czas na analizę i podsumowanie spotkań w wykonaniu naszego zespołu.

 Po pierwszej części sezonu 2018/2019 nie ma drużyny, która wygrałaby wszystkie mecze. Z jedną przegraną na koncie pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Chemik Police. Zaraz za liderem, z taką samą punktacją (26), plasują się Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commerceon Łódź. Czwarta pozycja należy do drugiej łódzkiej drużyny – Grot Budowlani. Granicę 20 oczek po fazie zasadniczej przekroczyły jeszcze siatkarki z Bydgoszczy. Zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom po jedenastu kolejkach są na 9. miejscu. Stawkę zamykają KSZO Ostrowiec i Energa MKS Kalisz, ekipy które do tej pory wygrały tylko dwa spotkania.

Najwięcej setów w minionej części sezonu, bo aż 45, rozegrały siatkarki Grot Budowlani Łódź i Enea PTPS Piła. W Polu zagrywki liderem są zawodniczki Chemika (89 asów) na drugim miejscu plasuje się E.Leclerc Radomka Radom(88 asów). Trzecią drużyną jest #VolleyWrocław – z łączną liczbą – 71 asów.  Całkiem dobrze podopieczne Jacka Skroka wypadają też w przyjęciu i ataku. Radomskie siatkarki przyjmowały 846 razy z 22% skutecznością, a atakowały 1296 razy, w tym 468 punktowo.

E.Leclerc Radomka Radom rozegrała  44 sety w czasie 17 godzin 34 minut. Zdobyła 3 statuetki MVP (Bałucka, Szczepańska-Pogoda, Ponikowska). Radomka tyko raz w tej części sezonu dostała upomnienie od sędziego (w meczu z ŁKS Commercecon Łódź). Mecze w radomskiej hali MOSiR obejrzało około 4500 widzów.

Najlepiej punktującą zawodniczką naszej drużyny jest Majka Szczepańska-Pogoda. Nasza atakująca zdobyła do tej pory 173 punkty. Kolejne miejsca należą do Izabeli Bałuckiej (87 punktów) i Natalii Skrzypkowskiej (81 punktów).

Wiele się wydarzyło w klubie od czasu rozpoczęcia sezonu 2018/2019. Kontuzja Mai Pelczarskiej rozpoczęła serię zmian transferowych w Radomce. Do drużyny dołączyły Alishanova Shafagat, Brittany Abercrombie, a na testach obecnie przebywa Nia Kai Reed. Do Grot Budowlani Łódź została wypożyczona Ania Bączyńska.

Teraz przed E.Leclerc Radomką Radom druga część debiutanckiego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Najbliższe spotkanie podopieczne Jacka Skroka rozegrają 6 stycznia we Wrocławiu. W radomskiej hali będzie można je obejrzeć dopiero w połowie stycznia 2019.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0