Przed E.Leclerc Radomką Radom trudne wyzwanie. Kolejny pojedynek podopieczne Jacka Skroka zagrają na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź.

Grot Budowlani Łódź to trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki z Łodzi to wicemistrzynie i brązowe medalistki mistrzostw Polski, dwukrotne zdobywczynie Pucharu Polski oraz uczestniczki Ligi Mistrzyń Pucharu CEV. W tym sezonie walczą o najwyższe cele i od samego początku utrzymują się na górze tabeli. Obecnie z dorobkiem 40 punktów plasują się na 4. miejscu, a do trzeciej pozycji brakuje im 2 punktów i jednego zaległego meczu, który rozegrają 05.03 z Enea PTPS Piła. W minionej kolejce podopieczne Błażeja Krzyształowicza pokonały ŁKS Commerceon Łódź 3:2.

-Trzeba wykrzesać z siebie wszystko, co się ma i pokazać swoją siatkówkę. Intensywnie trenujemy i mam nadzieję, że zaprocentuje to w piątek w Łodzi. – mówi kapitan radomskiej drużyny Natalia Skrzypkowska.

Przeciwniczki zdecydowanie są faworytkami tego meczu, jednak patrząc w statystyki nie można jednoznacznie wskazać zwycięscy. W drużynie z Łodzi bardzo dobrze funkcjonuje blok i atak. W polu zagrywki znacznie wyżej notowana jest Radomka, która do tej pory wykonała 156 zagrywek punktowych (Grot Budowlani Łódź 114 asów). Porównywalnie drużyny radzą sobie w strefie przyjęcia (23% perfekcyjnego przyjęcia Radomka, 28% – Budowlani).

Najlepiej punktującą zawodniczką ekipy przeciwnej jest Jovana Brakocevic (435 punktów), która w tym sezonie prezentuje się znakomicie i zdobyła już 7 statuetek MVP. W szeregach radomskich siatkarek to Majka Szczepańska – Pogoda, która ma na swoim koncie 220 oczek. Podobnie sytuacja wygląda w polu zagrywki, tylko tym razem nasza atakująca przegania Brakocevic o 6 punktów (31 asów, Jovana – 25 asów).

Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną łodzianek. Po pięciosetowej walce pokonały one Radomkę 3:2 i wróciły do Łodzi z dwoma punktami. Należy się więc spodziewać, że także i tym razem kibice będą świadkami ciekawego widowiska. Początek meczu w piątek 1.03. o godzinie 18. Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, gdzie będą mogli Państwo śledzić wyniki setów.

/-/ JG


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0