W meczu 12. Kolejki Ligi siatkówki Kobiet podopieczne trenera Skroka zmierzą się na wyjeździe z ekipą z Wrocławia. Będzie to pierwszy pojedynek naszych dziewczyn w roku 2019. Spotkanie będzie transmitowane w Polsat Sport.

Pierwszą część rundy zasadniczej Radomka zakończyła na 9 pozycji w tabeli. Z trzema wygranymi na koncie radomskie siatkarki mają w dorobku 10 punktów. W niedzielę 6.01 o godzinie 14:45 kolejna szansa na zdobycz punktową. W święto Trzech Króli zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom rozegrają rewanż z #VolleyWrocław. Przypomnijmy, że w tym sezonie w radomskiej hali wygraliśmy 3:2 z wyżej wspomnianą drużyną.

Obecnie zawodniczki z województwa dolnośląskiego, mając 8 punktów, zajmują 10,pozycję w tabeli. Dotychczas wygrały jedynie 2 mecze z 11. Bardzo dobrze prezentują się w polu zagrywki (71 asów), podobnie jak Radomka (88 asów). Niemal identyczne wskaźniki mają obydwie drużyny w ataku – po 36% perfekcyjnego ataku, niecałe 11 ataków na set.

Najlepiej punktującą zawodniczką po naszej stronie siatki jest Majka Szczepańska – Pogoda (173 pkt). Wśród gospodarzy jest to Aleksandra Rasińska – atakująca #VolleyWrocław. W polu zagrywki ponownie przoduje radomska atakująca, a 5 asów mniej ma na koncie Roksana Wers – kapitan zespołu z Wrocławia. W bloku, ataku i przyjęciu obydwie drużyny mają podobne statystyki.

Niedzielny mecz będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport. Początek o godzinie 14:45. Oprócz telewizyjnej transmisji  tradycyjna relacja na naszych kanałach społecznościowych. W połowie stycznie Radomka rozegra mecz z Mistrzyniami Polski, a w sobotę 19.01 o godzinie 17:30 do Radomia przyjedzie ŁKS Commercecon Łódź.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0