To był wieczór pełen emocji. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zaprezentowały się kibicom i rozegrały mecz sparingowy z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Rzeszowianki wygrały spotkanie 3:1.

W piątek radomscy sympatycy siatkówki licznie stawili się w hali MOSiR. Przed sparingiem z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów odbyła się prezentacja ekipy Jacka Skroka. W świetle reflektorów zaprezentowały się prawie wszystkie zawodniczki. Brakowało jedynie argentyńskiej środkowej Lazcano, która dołączy do koleżanek na początku tygodnia.

Po prezentacji przyszedł czas na sportową rywalizację. Pewnie rozpoczęły seta przyjezdne, które szybko narzuciły swoje warunki gry i ciężko było radomiankom odrobić różnicę. Podopieczne Stephane’a Antigi nie dały wyrwać sobie z rąk zwycięstwa i wygrały pierwszą partię 25:21.

Druga odsłona meczu zaczęła się wyrównanie. Zespoły szły „łeb w łeb”. Dopiero w końcówce siatkarki DevelopResu skutecznie atakowały, stawiały solidny blok, przez który nie mogły przebić się nasze zawodniczki i szybko zyskały znaczną przewagę i ponownie wygrały seta 25:21.

Siatkarki Radomki nie złożyły jednak broni. W trzeciej partii szybko zyskały dużą przewagę (5:1; 10:5; 15:10) i nie wypuściły jej do końca. W końcówce goście próbowali jeszcze walczyć i zakończyć spotkanie w trzech setach, ale gospodynie przedłużyły rywalizację.

W czwartym secie gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odpuszczała. W drugiej połowie seta rzeszowianki zyskały większą przewagę i były coraz bliżej zwycięstwa. E.Leclerc Radomka Radom nie poddawała się jednak łatwo. Dopiero trzecią piłkę meczową wykorzystały przyjezdne , które zwyciężyły  25:20 i 3: 1 w całym sparingu.

Najlepiej punktującą zawodniczką była Michaela Mljenkova (21 oczek). Zaledwie jeden punkt mniej zdobyła nasza atakująca – Marharyta Azizova.

E.Leclerc Radomka Radom 1:3 KS DevelopRes SkyRes Rzeszów (21:25; 21:25; 25:23; 20:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Bałucka, Mucha, Azizova, Jerkov, Laskowska, Witkowska (L) oraz Bałuk, Biała, Szczepańska – Pogoda, Zaborowska, Bodasińska (L).

KS DevelopRes SkyRes Rzeszów: Frantti, Witkowska, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Zaroślińska-Król, Krzos (L) oraz Przybyła (L), Gałucha, Polańska, Grabka, Hawryła.