Aktorzy, piosenkarze, sportowcy, działacze sportowi wzięli udział w Meczu Gwiazd radomskiej koszykówki amatorskiej! Oprócz koszykarskich zmagań w przerwie meczu przeprowadzone zostały licytacje, z których dochód w całości zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Do drużyny WEST zaproszony został dyrektor E.Leclerc Radomka Radom Robert Grzanka. Trenerem ekipy Zachodu został Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski. U boku Roberta na parkiet wybiegli m.in. pianista Maksym Rzemiński, finalista „The Voice of Poland” Michał Szyc,  piłkarz Broni Radom Michał Czarnecki, znany z TV „Kołcz” Maciek Łuczkowski, trenerka fitness Ania Pytka oraz zawodnicy amatorskich drużyn koszykarskich.

W drużynie EAST mogliśmy zobaczyć m.in.: aktorów Marcina Piętowskiego i Hiroakiego Murakami, zdobywcę Korony Maratonów Łukasza Pochylskiego, Big Boy’a z programu Gogglebox Mateusza Borkowskiego czy Prezesa ROSY Radom Piotra Kardasia.

Mimo szczytnego celu i dobrego humoru wszystkich uczestników po pierwszym gwizdku sędziego, na parkiecie toczyła się prawdziwa rywalizacja. Prowadzenie objęła drużyna Wschodu, ale Zachód cały czas był w grze. Granie punkt za punkt, bloki, rewelacyjne asysty i trudne rzuty mogli obserwować widzowie przez całe spotkanie.

W ostatniej kwarcie drużyna Roberta Grzanki objęła prowadzenie, którego nie chciała oddać do końca meczu. Mimo emocjonującej końcówki, kilku błędów i strat oraz mając piłkę w posiadaniu, drużyna Wschodu nie zdołała doprowadzić do remisu i spotkanie zakończyło się wynikiem 67-65 dla Zachodu!

Bardzo dobry występ naszego dyrektora przyczynił się do tego wyniku. Robert zdobył 3 punkty oraz zanotował 3 zbiórki! Brawo!

W przerwie meczu czekały atrakcje dla zgromadzonych na hali Ekonomika widzów. Najpierw konkurs „pościgowy” uczestników meczu, następnie widowiskowy pokaz wsadów Piotra „Brabo” Grabowskiego.

Przerwa w meczu był to również czas na finalizowanie licytacji rozpoczętych na Facebooku na rzecz WOŚP! Koszulka Natalii Skrzypkowskiej z autografami całej drużyny została wylicytowana za 700zł!! Gratulujemy i dziękujemy panu Piotrowi Barańskiemu!!

Dziękujemy organizatorowi, panu Marcinowi Kotowskiemu za zaproszenie i za kolejną, rewelacyjną imprezę! Dziękujemy, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tegorocznego Meczu Gwiazd!