Podczas piątkowego meczu z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla niepełnosprawnego Adasia. Chłopiec nie widzi, ale możemy nauczyć go patrzeć w inny sposób.

Mały Adaś urodził się 18.07.2013 roku w Warszawie. Dopiero trzy dni po porodzie mama Adasia dowiedziała się, że jej synek urodził się bez gałek ocznych. Chłopiec przeszedł już 7 operacji wszczepienia do oczodołów implantów samorozprężających się, typu ekspander. Silikonowe kulki zapewniają prawidłowe ciśnienie , które niezbędne jest do stymulacji rozwoju kości twarzoczaszki. Dzięki nim buzia Adasie nie deformuje się. Koszt jednej takiej operacji to około 15 320 zł. Ostatnią operację Adaś przeszedł na początku stycznia. Wszystko się udało i chłopiec już dobrze się czuje.

Jak wygląda świat dla dziecka, które nie widzi? Jak opisać mu kształty, kolory, pory roku? Pani Magda nauczyła się przedstawiać świat swojemu synowi, ale chce dla niego lepszego życia. Adaś podjął walkę z ciemnością. Chce być samodzielny i pokazuje, że potrafi.

W piątek 22.02.2019 na meczu w radomskiej hali MOSiR oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek odbędzie się licytacja klubowych gadżetów. Dla Adasia możecie przekazać również 1% waszego podatku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ

Pieniądze zebrane podczas piątkowego meczu w całości zostaną przekazane na turnus rehabilitacyjny z aquaterapią.

-Adaś potrzebuje opieki rehabilitantów, terapeutów i specjalistów by dobrze się rozwijać. Obiecałam synkowi i sobie, że zrobię wszystko co w mojej mocy aby ułatwić mu pokonywanie trudności życia codziennego. Dlatego po raz kolejny zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc, ja sama nie jestem w stanie dźwignąć tego finansowo. A wierzę, że z Państwa pomocą na pewno się uda -mówi mama Adasia.

 

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie


0