„Życie masz tylko jedno”, „Zatrzymaj się i żyj”, ,, Stop wypadkom”. Takie hasła znalazły się na tabliczkach, które siatkarki MKS E.Leclerc Radomka Radom oraz policjanci z mazowieckiej drogówki pokazywali radomskim kierowcom. Wszystko w ramach  przypadającego na 19 września Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Policyjny radiowóz a przy nim siatkarki Radomki Radom z tabliczkami i ulotkami a na nich apel do kierowców o ostrożność. Tak było w piątek po godzinie 8 tuż przy przejeździe kolejowym przy ulicy Wjazdowej w Radomiu. Wszystko po to by zwrócić uwagę kierowców na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z mazowieckiej drogówki tłumaczyli kierowcom jak poruszać się po drodze by nie narażać na szwank swojego życia i życia innych.

– Bardzo się cieszymy, że Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu zaangażowali do działań nietypowych pomocników, a właściwie pomocniczki w postaci siatkarek MKS E.Leclerc Radomka Radom. Większość zawodniczek nie tylko dobrze gra na boisku, ale także dobrze a co za tym idzie bezpiecznie korzysta z dróg – mówi Agnieszka Witczak-Armacińska E.Leclerc Radom.

Tuż przed przejazdem kolejowym policjanci oraz siatkarki namawiali do bezpiecznych zachowań na drodze wręczając kierowcom specjalnie przygotowane na ten dzień ulotki. Kierowcy nie kryli zdziwienia, gdy do zatrzymanego samochodu zbliżał się patrol policyjno-sportowy, a niektórzy z nich sami prosili o zdjęcie z nietypowym patrolem.

– Ta akcja uświadamia także nam, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba być rozsądnym. Tu gdzie się znajdujemy jest przejazd kolejowy. Ostatnio wiele jest wypadków właśnie w takim miejscach, choćby ten, w którym śmierć poniosła młoda dziewczyna – zdająca egzamin na prawo jazdy – powiedziały: Maja Pelczarska, Sonia Kubacka, Renata Biała, zawodniczki Radomki Radom.

Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wyp

19

adków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 są dzisiaj prowadzone przez policjantów z wszystkich krajów europejskich, w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

AW

Najnowsze galerie


0