Runda rewanżowa rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku. Nie wszystkie mecze odbyły się jednak w wyznaczonych terminach. Kto zaskoczył? Jak wygląda tabela? Na którym miejscu jest E.Leclerc Radomka Radom? Zapraszamy do lektury.

Mecz inaugurujący dwunastą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet odbył się 28. Grudnia 2018 roku w Bielsku-Białej. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonała Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21). MVP została wybrana Emilia Mucha. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną kaliszanek 3:2. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała po sześciu porażkach z rzędu bielszczanki przełamały się w spotkaniu z DPD Legionovią Legionowo i zapowiadają walkę o kolejne zwycięstwo. Wciąż przecież możliwy jest awans do najlepszej szóstki ligi i gra w play-off.

Sensacyjne spotkanie odbyło się w Bydgoszczy. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16). W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepszy okazał się ŁKS Commercecon 3:2. Pałacanki były bliskie przywiezienia do Bydgoszczy więcej niż jednego punktu. Oba zespoły plasują się w górnej części tabeli. Emocji nie brakowało choć poziom sportowy na początku pozostawiał wiele do życzenia. W trzech pierwszych setach były wyniki po 23. W drugim bydgoszczanki miały piłki setowe, ale nie wykorzystały okazji do objęcia prowadzenia 2:0. Łodzianki objęły prowadzenie 25:26 i w następnej akcji ich zagrywka nie została przyjęta. Czwarty set przebiegał już pod dyktando podopiecznych Piotra Mateli, które po raz kolejny potwierdziły wysokie aspiracje w tym sezonie. Wygrana nad wicemistrzem kraju ma swoją wymowę. Warto podkreślić, że bardzo dobry mecz rozegrała Patrycja Polak-Balmas, która zdobyła 26 punktów. Gospodynie przez wielu uważane są za objawienie sezonu.

Kolejny swój mecz wygrał Mistrz Polski – Chemik Police. W pierwszym secie gospodynie walczyły i próbowały urwać punkty Chemikowi, który ewidentnie miał chwilowy przestój w grze. Potem już do końca warunki dyktowały faworytki tego spotkania. Ostatecznie DPD Legionovia Legonowo przegrała z Chemikiem Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25), ale gospodynie mimo porażki zasłużyły na słowa pochwały.

Nasza drużyna pierwsze spotkanie w Nowym Roku rozegrała na wyjeździe. We Wrocławiu po czterosetowej walce radomianki pokonały #VolleyWrocław i wróciły do domu z 3 punktami. Gospodynie zwyciężyły w pierwszej partii i również w drugim secie były bliskie zwycięstwa (24:22. Jednak w końcówce obudziły się podopieczne Jacka Skroka i wyrównały przebieg meczu. Potem były już nie do pokonania. W czwartym secie radomianki zagrały jak z nut i zwyciężyły zdecydowanie w całym meczu 3:1.

Pojedynki między KSZO Ostrowiec, a Developres SkyRes Rzeszów oraz Grot Budowlani Łódź, a Enea PTPS Piła odbędą się w innym terminie. Mecze te zostaną rozegrane 13. lutego i 23. marca.

W tabeli wiele się nie zmieniło. Na prowadzeniu nadal Chemik Police z dorobkiem 34 punktów. Developres SkyRes Rzeszów zajmuje drugie miejsce z 8 oczkami straty do lidera. E.Leclerc Radomka Radom po wygranym meczu awansowała na 8. pozycję i do DPD Legionovia Legionowo brakuje nam 2 punktów. Tabele zamyka zespół KSZO Ostrowiec i Energa MKS Kalisz.