Developres SkyRes Rzeszów pokonał E.Leclerc Radomkę Radom 3:0  (25:16, 25:18, 25:16)  w meczu siedemnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP spotkania została wybrana Jelena Blagojević.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie (7:7). Później Developres zdobyły z rzędu 6 punktów i wygrywał 15:8. Nie do zatrzymania była Katarzyna Zaroślińska- Król (55 proc. skuteczność ataku), która w niedzielę obchodziła 32 urodziny. Radomka nie poddała się jednak tak łatwo. Dobrą formą w polu zagrywki dysponowała Izabela Bałucka (15:13). Mimo walko pierwsza odsłona spotkania padła łupem faworytek 25:16.

Drugiego seta radomianki zaczęły zdecydowanie pewniej (0:3). Grały odważnie i pewnie czuły się w polu serwisowym. Jednak od stany 9:10 to gospodynie przejęły inicjatywę. Szybko wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca partii.

Trzecia odsłona meczu wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza. Podopieczne Micellego od początku wywiązywały się z roli faworyta. Drużyna z Radomia próbowała walczyć, ryzykując zagrywką, ale nie wystarczyło to do pokonania rzeszowskiej ekipy. Ostatecznie Developres lepiej prezentował się w prawie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła  i wygrał trzeciego seta 25:16, a cały mecz 3:0.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Jelena Blagojević. W Radomce najwięcej punktów zdobyła Brittany Abercrombie (9) oraz Sara Sakradzija (7). Izabela Bałucka popisała się dwoma asami serwisowymi. Mecz w Rzeszowie obejrzało blisko 3100 osób. Jest to drugi wynik frekwencji w tym sezonie. Cieszymy się, że byliśmy częścią tego widowiska i tak wielu kibiców chciało zobaczyć spotkanie KS Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Radomka Radom.

KS Developres SkyRes Rzeszów 3:0 E.Leclerc Radomka Radom (25:16; 25:18; 25:16)