W ramach 14. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z Mistrzem Polski. W pierwszej części fazy zasadniczej podopieczne Jacka Skroka przegrały z policzankami 0:3. Czas na rewanż w Policach.

Chemik Police to zespół, z którym E.Leclerc Radomka Radom grała, występując jeszcze na parkietach 1. Ligi. Podopieczne Jacka Skroka po pięciosetowym pojedynku 14. Lutego 2018 roku wyeliminowały Mistrza Polski z walki o Puchar Polski. Potem wiele się zmieniło. Radomskie siatkarki awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej i niestety w meczu trzeciej kolejki LSK przegrały z Chemik Police.

Szestanstego stycznia nasze siatkarki zmierzą się z Mistrzem Polski. Nie jest to łatwy przeciwnik, a atut własnej hali na pewno poniesie gospodynie. Będzie to jedno z trudniejszych spotkań, ale porównanie drużyn w statystykach nie wygląda tak strasznie. Co prawda Chemik nadal pozostaje liderem tabeli z dorobkiem 34 punktów. E.Leclerc Radomka Radom z 13 „oczkami” na koncie jest na ósmej pozycji. Najlepszą zawodniczką po stronie naszej siatki jest Majka Szczepańska – Pogoda (192 punkty). Zaledwie 9 więcej widnieje przy nazwisku Magdy Stysiak. Zawodniczka nie gra jednak w drużynie Mistrza Polski, a ostatni jej występ w barwach Chemika był 15 grudnia w meczu przeciwko #VolleyWrocław. Teraz Magda trenuje z zespołem Grot Budowlani Łódź.

Radomka lepiej spisuje się w polu zagrywki, gdzie z 28 asami na koncie króluje Majka Szczepańska-Pogoda.  Mocną stroną policzanek jest atak. Średnio na set atakują 13 razy z 27% skutecznością. Nasze siatkarki w tym elemencie gry są nieco słabsze od rywalek (11 ataków na set z 18% skutecznością). W Radomiu to właśnie mocne „gwoździe” Mistrzyń Polski pozbawiły radomianek szansy na wygraną. W bloku obie ekipy prezentują się podobnie. Po 2 bloki na set, a najlepiej blokującą po stronie Chemika jest Iga Chojnacka. W zespole E.Leclerc Radomki Radom liderką jest Izabela Bałucka.

Pełna optymizmu jest pani kapitan – Natalia Skrzypkowska, która z dobrym nastawieniem jedzie do Polic.

Od naszego ostatniego pojedynku z Chemikiem rozegrałyśmy kilkanaście spotkań. Myślę, że każdy mecz jesteśmy w stanie wygrać i do każdego spotkania podchodzimy tak samo – pełne woli walki. Na parkiecie damy z siebie wszystko, apetyty są duże, ale nawet jeden ugrany set w Policach będzie dla nas małym sukcesem – mówi kapitan E.Leclerc Radomki Radom.

Rywalizacja w Policach rozpocznie się 16 stycznia o godzinie 18. Relację będą mogli Państwo śledzić na naszych kanałach społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter. Pierwszy mecz w radomskiej hali MOSiR nasze siatkarki rozegrają zalewie 3 dni po meczu z Chemik Police. 19. Stycznia podejmiemy wicemistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Bilety na to spotkanie dostępne są TUTAJ.