Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa EMAR rozpoczęła swoją działalność gospodarczą w 1998 jako spółka cywilna, przekształcając się w 2001 roku w podmiot prowadzący działalność jednoosobowo. Jest to firma prywatna, która na początku miała siedzibę w Odechowie, a później przesniosła swoją działalnośc do Skaryszewa na ul. Partyyzantów 72.

Firma EMAR Mariusz Wójcicki w ciągu kilkunastu lat swojej działalności rozbudowała zakres swoich usług, zaczynając od układania tylko nawierzchni z kostki brukowej do wykonywania wszelkiego rodzaju prac ziemnych , wykonywania podbudów, wykonania kompleksowego sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonywanie robót żelbetowych.

EMAR jest w stanie kompleksowo wykonać roboty drogowe, posiada własne zaplecze transportowe co przyśpiesza i ułatwia koordynacje robót, ponieważ sami ustalają terminy dostaw asortymentu, nie są uzależnieni od innych przewoźników. Dysponują specjalistycznymi maszynami drogowymi takimi jak: koparka-ładowarka Waryński 102S, koparko-ładowarka Waryński 102B, ładowarka Liu Giong 856II, walec drogowy XCMG, maszyna do układania kostki brukowej Optimas, zagęszczarki, ubijaki, koparka kołowa CASE, koparka gąsiennicowa JCB.