E. Leclerc to pierwsza europejska sieć zrzeszająca niezależnych handlowców prowadzących pod wspólnym szyldem ponad 500 sklepów we Francji i innych krajach Europy. E. Leclerc dokłada starań aby być obecny w życiu min poprzez wspieranie społecznych inicjatyw, akcji charytatywnych, klubów sportowych.

W Polsce aktualnie funkcjonuje 40 sklepów. W przeciwieństwie do innych sieci  nie jest to wielki koncern, tylko stowarzyszenie niezależnych handlowców- właścicieli przedsiębiorstw zarządzanych w autonomiczny sposób. Każdy sklep to odrębny podmiot – mała firma, robiąca wiele dla lokalnego rynku i płacąca podatki w kraju, w którym działa. E. Leclerc jest stowarzyszeniem firm, którym zależy na rozwoju zawodowym i równocześnie na wspieraniu społeczności lokalnych, dlatego też produkty wytwarzane przez polskich producentów stanowią 95 %  oferty handlowej sklepu.

W Radomiu hipermarket  E. Leclerc został otwarty 25 sierpnia 1999 roku. Od początku swego istnienia w Radomiu, stara się sprostać  hasłu „ NAJTAŃSZE ROZWIĄZANIE” i nie jest to tyko slogan reklamowy. Polityka agresywnych  cen zapewniła hipermarketowi pozycję lidera  w Radomiu. Obecnie, jak wykazują cotygodniowe badania rynku, ceny produktów w E. Leclerc są niższe średnio o 6-10 % w porównaniu do pozostałych radomskich placówek handlowych tego typu.

Pięć lat później, tj. 1 kwietnia 2004r. pod logiem sklepu uruchomiono stację benzynową, która od pierwszego dnia swego funkcjonowania oferuje klientom paliwo najtańsze w mieście.

Od września 2009r. radomski E. Leclerc, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swych klientów, rozpoczął produkcję własnej wędliny opartej na tradycyjnych recepturach.

Jednak działalność E. Leclerc   nie zamyka się w ścianach hipermarketu. Przez cały okres swojej obecności w Radomiu E. Leclerc dokłada starań aby być firmą lokalną. Stara się on być obecny w życiu miasta poprzez kontakty z lokalnymi władzami, poprzez wspieranie społecznych inicjatyw, akcji charytatywnych, klubów sportowych jak np. Cerrad Czarni Radom czy Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych,  poprzez stałą współpracę z lokalnymi szkołami, instytucjami i organizacjami.

Tym, co wyróżnia E. Leclerc spośród innych  radomskich sklepów jest również zainicjowany 17 kwietnia 2012r. program nazwany Festiwalem Producentów Lokalnych, dzięki któremu stara się pokazać klientom producentów działających na rynku radomskim. Najczęściej są to małe lub średnie firmy funkcjonujące w oparciu o tradycje rodzinne, oferujące produkty wyróżniające się jakością , ale które ze względu na ich ograniczone środki na promocję nie mogą zaistnieć na rynku ogólnopolskim. Do  partnerskiej współpracy z E. Leclerc przystąpiło ponad 20 przedsiębiorców, których produkty są promowane poprzez akcje marketingowe prowadzone przez hipermarket. Dzięki temu w sklepie przybywa klientów, którzy poszukują ich produktów, co powoduje, że przedsiębiorstwa mogą się rozwijać, zwiększać zatrudnienie itp.

Ponadto we wrześniu 2013r. E. Leclerc zorganizował akcję pod tytułem „Dbamy i Mamy”, do której przyłączyli się PPHU Radkom, Urząd Miasta i Straż Miejska oraz MZDiK. Wspólnie z mieszkańcami miasta oraz radomskimi szkołami w dniu 13 września br. posprzątano wcześniej wyznaczone tereny. Aby zwrócić uwagę uczniów na problematykę dbania o środowisko  E. Leclerc zaprosił  sprzątające szkoły do udziału w konkursie pod tytułem  „Dbaj o Środowisko”. W ramach akcji, wspólnie z PPHU RADKOM, na parkingu E. Leclerc  zorganizowano także zbiórkę surowców wtórnych, z której dochód został przekazany na potrzeby schroniska dla zwierząt.

Innym z priorytetów firmy jest kształcenie . Dlatego też organizowane są tu praktyki dla uczniów, którzy od doświadczonych pracowników E. Leclerc uczą się swego przyszłego zawodu.

W przyszłości E. Leclerc planuje nawiązywanie kolejnych kontaktów z przedsiębiorcami lokalnymi, oraz  angażowanie mieszkańców Radomia w akcje społeczne.

Najbliższy mecz

Radom, 03-12-2020, godz: 17:30
herb radomki
E.Leclerc
Radomka Radom
ŁKS Commercecon Łódź