Okres przygotowawczy to nie tylko treningi. W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność wziąć udział w wykładzie przeprowadzonym przez dr Łukasza Kowalskiego na temat żywienia.

Podczas tego wykładu poruszone zostały bardzo ważne dla naszych dziewczyn tematy, takie jak spożycie energii czy mikro i makroskładników.

Jak zaznaczył dr Kowalski: „Odpowiednie zbilansowanie diety wywiera pozytywny wpływ na wydolność fizyczną, jakość snu oraz samopoczucie zawodniczek.”

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wraz ze sztabem szkoleniowym pilnie wsłuchiwali się w prezentowane tematy i jak same przyznały była to bardzo solidna porcja wiedzy, która zdecydowanie pomoże im w jeszcze lepszym przygotowaniu się do sezonu.

Dr Łukasz Kowalski obronił z wyróżnieniem pracę doktorską w Katedrze Dietetyki SGGW. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z żywieniem w grach zespołowych, takich jak siatkówka. Współpracuje indywidualnie z osobami aktywnymi fizycznie. Wiele satysfakcji i przyjemności daje mu prowadzenie wykładów i szkoleń. Jest również autorem publikacji naukowych oraz popularno-naukowych. Prowadzi stronę drlukaszkowalski.pl i profil na FB.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzony wykład!

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie