Ma na swoim koncie występy na największych zagranicznych boiskach, Mistrzostwo Rosji, Wicemistrzostwo Korei Południowej oraz Puchar KOVO. Do drużyny Jacka Skroka dołączyła Mia Jerkov.

Mia urodziła się 5.12.1982 roku w Cattolice w Chorwacji. Mierzy 192 centymetry i gra na pozycji przyjmującej. Kocha podróże, windsurfing i czytanie książek. Co ciekawe jej ulubioną pozycją jest „Idiota” Dostojewskiego. W wolnym czasie słucha muzyki, a najchętniej U2 i  Red Hot Chili Peppers.

Swoją karierę zaczynała w chorwackim klubie OK Pola. Następne dwa lata spędziła w USA i rok w lidze rosyjskiej. Później grała między innymi we Włoszech (Bolonia, Vicenza, Nocera Ubra, Piacenza), w Korei Południowej, w Japonii i w Turcji (Stambuł, Canakkale).  W sezonie 2018/2019, reprezentując klub Besiktas JK zajęła 5. miejsce Pucharze Turcji i ósmą pozycję w tureckiej ekstraklasie. Jest reprezentantką Chorwacji. Razem z kadrą zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Śródziemnomorskich w 2009 roku. Teraz kolej na ligę polską i E.Leclerc Radomkę Radom.

– Uwielbiam grać w siatkówkę, cieszę się grą. Reprezentowałam barwy wielu klubów i zawsze poznawałam tam świetnych ludzi, którzy wiedzieli czego chcą. Polska ekstraklasa jest mocna, więc jestem zadowolona, że udało się dogadać z radomskim zespołem. Postaram się wykorzystać całą swoją wiedzę i doświadczenie. Dam z siebie wszystko  – mówi Mia.

Mia Jerkov jest zawodniczką, która zamyka budowę składu E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2019/2020.

– Bardzo się cieszę, że będę grać w Polsce. Ludzie tutaj naprawdę kochają siatkówkę, a ja chcę dzielić się z kibicami każdą chwilą. Nie mogę się doczekać gry na radomskim parkiecie i w Lidze Siatkówki Kobiet. Do zobaczenia!

Mia witamy w Rodzinie Radomki!


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie