Reprezentacja Polski Juniorek intensywnie przygotowuje się do nadchodzących Mistrzostw Świata U20, które odbędą się między 12 a 21 lipca w Meksyku. W składzie kadry są aż trzy zawodniczki, które w przyszłym sezonie będą występowały w barwach E.Leclerc Radomki Radom. Mowa tu o przyjmującej Oliwii Bałuk, środkowej Klaudii Laskowskiej oraz rozgrywającej Paulinie Zaborowskiej. Co słychać u naszych siatkarek? Jak wyglądają przygotowania do turnieju? Jaki jest cel?

Zgrupowanie juniorskiej kadry rozpoczęło się 13 maja w Szczyrku.

– Prawie od początku maja trenujemy pod okiem naszych szkoleniowców. Przeszłyśmy również specjalistyczne badania w Warszawie oraz testy, które sprawdzały stan zdrowia, wydolność organizmu itp. Celem tych wszystkich przygotowań są Mistrzostw Świata U20. Chcemy powalczyć, pokazać charakter i liczymy na sukces. Wiele z nas kończy swoją przygodę z juniorską siatkówką właśnie tym turniejem. Ponadto będziemy reprezentować nasz kraj, co dodaje nam jeszcze większej motywacji by sięgać jak najwyżej – powiedziała Klaudia Laskowska.

Poza intensywnymi, systematycznymi treningami w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, Polki rozegrały kilka kontrolnych sparingów.

– Na początku czerwca wyjechałyśmy do słoweńskiej miejscowości Maribor, gdzie czekały na nas zespoły uniwersyteckie z Ohio oraz Wisconsin. Podczas tego wyjazdu z obiema ekipami zmierzyłyśmy się dwukrotnie, czyli rozegrałyśmy cztery mecze. Był jednak również czas na regenerację, integrację i poznanie tej pięknej miejscowości. Po kilku dniach spędzonych w tamtym miejscu wróciłyśmy do Szczyrku, by dalej trenować – opowiada środkowa Radomki.

Ostatni sprawdzian przed wyjazdem na turniej, to dwa sparingi rozegrane z młodą reprezentacją Niemiec.

– 25 czerwca wyjechałyśmy do Niemiec i tam już pierwszego dnia zagrałyśmy dwa sety z gospodyniami. Następnego dnia, dość nietypowo jak na siatkarski mecz, rozegrałyśmy sześciosetowy pojedynek, po którym ponownie wróciłyśmy do Szczyrku – dodaje Oliwia Bałuk.

Już za kilka dni Polki wyruszą do Meksyku by mierzyć się z najlepszymi na świecie.

– Przed nami ostatni tydzień przygotowań w Szczyrku. 7 lipca wylatujemy na turniej i liczę, że uda nam się wrócić z medalami na szyi – podsumowuje młoda przyjmująca.

Polska znajduje się w grupie B wraz z Chinami, Egiptem oraz Peru. Nasza reprezentacja jest zdecydowanym faworytem i ma ogromne szansę by przejść do kolejnej fazy zmagań. Trzymamy kciuki za Polki, a w szczególności za nasze zawodniczki!

 


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie