Budowa składu E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2019/2020 trwa. Poznaliśmy już nazwiska wielu nowych zawodniczek. Tym razem chcemy Wam przekazać, że kolejna środowa zostaje w drużynie Jacka Skroka. Gazela – cieszymy się, że dalej jesteś częścią Rodziny Radomki!

Izabela Bałucka urodziła się 15.02.1993 roku. Swój debiutancki sezon w Orlen Lidze zaliczyła w 2015 roku w Tauron MKS Dąbrowie Górniczej. Po zakończonych rozgrywkach przeniosła się do Wrocławia, a kolejny rok spędziła w barwach POLI Budowlanych Toruń. Wcześniej swoją karierę rozwijała w zespole PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. Jest wychowanką MKS-u MOS Wieliczka.

W Radomce Iza będzie grała drugi rok. W zakończonym sezonie 2018/2019 zawodniczka wystąpiła na ekstraklasowych parkietach w 84 setach i zdobyła 168 punktów, w tym 59 blokując. Jest w TOP10 najlepiej blokujących siatkarek LSK (0.7 bloku na set). W meczu z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała Izabela  została wybrana MVP spotkania.

– Pierwszy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet uważam za udany. Ósme miejsce jest zadowalające. Początek był trudny, bo po kilku przegranych ciężko było nam się zebrać. Na szczęście transfery w trakcie sezonu pomogły ruszyć z miejsca. Wspaniałe jest to, że kibice byli z nami bez względu na wynik i serdecznie Wam za to dziękuję. Zostaję w Radomce na kolejny sezon. Skład drużyny zmieni się, ale obiecuję – będzie ciekawie! Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego najbliższe rozgrywki zaczniemy mocno skoncentrowane na celu i mam nadzieję, że osiągniemy dużo więcej – mówi Iza – Oprócz osobistych powodów zdecydowałam się pozostać w Radomiu ze względu na ambitne plany zespołu i zarządu, w realizacji których chcę pomóc.

Iza Bałucka to już dziewiąta siatkarka ogłoszona przez klub. Obok niej na boisku znajdą się: Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Zaborowska, Julieta Lazcano, Agata Witkowska, Sonia Kubacka, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska oraz Emilia Mucha. Do zamknięcia składu brakuje jeszcze rozgrywającej, atakującej, libero i przyjmujących. Ich nazwiska poznacie Państwo wkrótce!

JG


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie