23-letnia środkowa po debiutanckim sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet zdecydowała się po raz kolejny reprezentować barwy E.Leclerc Radomki Radom. To będzie trzeci rok Sonii Kubackiej w Radomiu.

Sonia Kubacka zaczynała swoją przygodę z siatkówką w Culmen Chełmno i Joker Świecie. Potem trafiła do Radomki, gdzie początkowo grała w pierwszej lidze. Teraz drugi rok razem z zespołem Jacka Skroka walczyć będzie na parkietach ekstraklasy.

W debiutanckim sezonie 2018/2019 młoda środkowa pojawiła się na boisku w 20 meczach, 56 setach i zdobyła równo 100 punktów. Zaserwowała 8 asów serwisowych i świetnie radziła sobie w ataku (skuteczność 29%).

– Jak na pierwszy sezon w LSK uważam, że drużyna, sztab szkoleniowy i wszystkie osoby związane z klubem poradziły sobie bardzo dobrze. Cieszę się, że od początku wspierała nas grupa kibiców, dzięki którym z każdym kolejnym meczem pewniej czułyśmy się na parkiecie. Sportowo nie mamy się czego wstydzić, a z każdym następnym sezonem na pewno będzie lepiej – mówi Sonia.

Sonia nie wyobraża sobie życia bez siatkówki i nie zastanawiała się długo nad decyzją – w sezonie 2019/2020 będzie reprezentować barwy E.Leclerc Radomki Radom.

– Wiem jak silną i waleczną drużynę chcą zbudować sztab i władze klubu. Cieszę się, że dalej jestem częścią tego projektu. Ja od początku dawałam z siebie wszystko. Do wszystkiego podchodziłam z pozytywnym nastawieniem i dalej tak jest. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości – komentuje decyzję zawodniczka.

Sonia Kubacka to już piąta siatkarka ogłoszona przez klub. Obok niej na boisku znajdą się: Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Zaborowska, Julieta Lazcano oraz Agata Witkowska.

Sonia cieszymy się, że dalej jesteś częścią Rodziny Radomki!

00


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie