Z dumą pragniemy zaprezentować Państwu nowy logotyp drużyny E.Leclerc Radomka Radom który będzie obowiązywał od sezonu 2019/2020. Waleczny kogut w klubowych barwach wraz z napisem Radomka Radom oraz ważnymi dla Klubu datami.

Nigdy nie będziemy chcieli odciąć się od historii siatkówki żeńskiej w Radomiu, dlatego te dwie ważne dla Radomki daty zachowaliśmy, aby mieć naszą historię w pamięci” mówi o zmianach Thomas Renard-Chardin, prezes E.Leclerc Radomka Radom.

Przypomnijmy, „71″ odnosi się do roku 1971 czyli daty założenia klubu siatkarskiego kobiet Radomki Radom. „16″ to oczywiście rok 2016 i reaktywacja Klubu Radomka Radom po dłuższej przerwie i powrót do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Logotyp jest bardzo nowoczesny i wpisujący się w bieżące trendy oraz odpowiada charakterowi drużyny.

Kogut zwiastuje nadejście nowego dnia, wierzymy, że będzie to fantastyczny prognostyk przed każdym nowym sezonem. Dodatkowo już od czasów antycznych kogut symbolizował walkę i waleczność a takimi cechami charakteryzuje się drużyna E.Leclerc Radomka Radom. Dodatkowo zachowaliśmy kolorystykę bliską Radomce i kolory biały, niebieski oraz pomarańczowy.”

Maskotką drużyny od sezonu 2017/2018 (I Liga) jest kogut Riko, który został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego dla kibiców. „Kogut Riko wspierał nasze dziewczyny już od I Ligi, jest naszą maskotką więc to też braliśmy pod uwagę przy projektowaniu nowego logotypu. Kogut jest również jednym z symboli Francji, więc jest to też miłe dla mnie, że 
nawiązujemy trochę do moich stron.”

Od średniowiecza galijski kogut był uznawany za znak nadziei i wiary. Z takim przesłaniem idziemy w przyszłość.

Nowe logo to zachowana cała tradycja, wartości oraz cechy Radomki w bardzo nowoczesnej formie. Chcemy prezentować się jak najbardziej profesjonalnie i jak najlepiej wizualnie i pierwszy krok już zrobiliśmy. Przed nami jeszcze stworzenie wzorów nowych strojów oraz grafik na nowy sezon, ale zapewniam, że również będą się rewelacyjnie prezentować.

Czas na nowy sezon, czas na nową jakość Radomki! Nowy sezon, nowa drużyna, nowe cele!


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie