Ostatnie spotkanie i zarazem trzeci mecz pomiędzy E.Leclerc Radomka Radom, a Energa MKS Kalisz zakończył się zwycięstwem gości. Najlepsza po naszej stronie siatki była Brittany Abercrombie. Atakująca zdobyła 17 punktów. W debiutanckim sezonie 2018/2019 w Lidze Siatkówki Kobiet podopieczne Jacka Skroka zajęły ósme miejsce.

Pierwsza partia zaczęła się wyrównanie (3:3). Po dwóch blokach punktowych Lasic goście odskoczyli i zaczęli zdobywać punkty seriami (8:11). Mocna w ataku Abercrombie próbowała ratować sytuację i zmniejszyć przewagę Energa MKS Kalisz, ale nie udało się (10:16). Dwie wykorzystane przerwy i rotacja w składzie nie pomogły Radomce wrócić na właściwe tory gry w tym secie. Premierowa partię zakończył atak w siatkę Gabrieli Borawskiej (15:25).

Drugi set ostatniego meczu początkowo był odzwierciedleniem pierwszej partii (5:5; 7:7). Brzezińska po skutecznych atakach wyprowadziła swój zespół na prowadzenie i różnica kilku oczek utrzymywała się do granicy 20. punktu. Wtedy to w polu ataku rozszalała się Brittany, która doprowadziła do remisu, a przez chwilę nawet do prowadzenia (23:22). Niestety  Cygan i Brzezińska były nie doza trzymania w bloku i przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Energa MKS Kalisz.

Trzeci i jak się okazało ostatni set rozpoczął się atakiem zawodniczek z Kalisza. Bezbłędne w tym elemencie przyjezdne z każdą kolejną piłką były coraz bliżej upragnionego celu (8:13). Co prawda po radomskiej stronie siatki pewnie czuła się Brittany, która zdobywała punkty dla swojego zespołu i w kluczowym momencie seta zdobyła cenny punkt (17:17). Siatkarki  Jacka Pasińskiego nie wypuściły z rąk zwycięstwa w tym spotkaniu.

MVP: Adrianna Budzoń

E.Leclerc Radomka Radom Energa MKS Kalisz ( 15:25; 23:25; 20:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Abercrombie, Ponikowska, Sakradzija, Borawska, Bałucka, Drabek (L) oraz Biała, Szczepańska-Pogoda, Pelczarska, Molenda.

Energa MKS Kalisz: Budzoń, Ogomos, Brzezińska, Lazic, Wańczyk, Strózik, Kulig (L) oraz Dybek, Cygan.

Najnowsze galerie