Niedzielny mecz rozpoczął się walką punkt za punkt (7:7). Po skutecznym ataku Polak Balmas przyjezdne zaczęły wychodzić na prowadzenie (8:10). Przy stanie 9:12 o przerwę poprosił trener Jacek Skrok, ale na niewiele się to zdało. Pałacanki mocno odskoczyły drużynie Radomki i pewnie czuły się na boisku w dalszej części seta. Ręki w ataku nie zatrzymywały Gałucha, Krzywicka i Polak Balmas (15:22). E.Leclerc Radomce Radom nie udało się dogonić przeciwniczek, które wygrały premierową odsłonę ostatniego meczu fazy zasadniczej 25:17.
W drugim secie od początku lepsze były radomianki (6:1). Podopieczne Piotra Mateli dzielnie walczyły w polu ataku i próbowały jeszcze ratować sytuację, ale zawodniczki z Radomia były nie do zatrzymania (17:12). Zgranym duetem okazały się Abercrombie i Molenda. Ostatnią piłkę dla swojego zespołu zdobyła atakiem punktowym Sara Sakradzija (25:20).
Trzecia partia była odbiciem lustrzanym ostatniego seta. Niestety tym razem to siatkarki z Bydgoszczy były lepsze. Wiodły prym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a E.Leclerc Radomka nie umiała znaleźć sposobu na zespół gości. Po punktowym ataku Gałuchy przyjezdne miały 9 piłek setowych, ale wykorzystały dopiero 4.
Czwarta i ostatnia partia meczu wniosły zdecydowanie najwięcej emocji. Na początku niewielką przewagę udało się osiągnąć Pałacankom (6:9), ale podopieczne Jacka Skroka dzielnie walczyły. Dobrze na ataku spisywała się Abercrombie. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce partii, kiedy Radomka ze stanu 17:22, doprowadziły do stanu 22:23. Niestety błąd ataku i złe przyjęcie po stronie gospodyń zapisało dwa ostatnie oczka na koncie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

MVP: Monika Fedusio

E.Leclerc Radomka Radom 1:3 Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (17:25; 25:20; 19:25; 22:25)
E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Abercrombie, Bałucka, Sakradzija, Borawska, Ponikowska, Drabek (L) oraz Molenda, Szczepańska-Pogoda, Alishanova, Biała.
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Polak Balmas, Ziółkowska, Krzywicka, Gałucha, Kuligowska (L) oraz Różyńska, Fedusio, Jagła (L).

 

Najnowsze galerie