Energa MKS Kalisz pokonała E. Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) w meczu 19 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Alicia Ogoms.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się kaliszanki. Mimo, że w tym spotkaniu to nie one były faworytkami, były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Odniosły piąte zwycięstwo w sezonie i aktualnie zajmują 10. Miejsce z dorobkiem 16 punktów.

Gospodynie pewnie zaczęły grę w pierwszym secie (11:7). Radomka starała się dogonić przeciwniczki. Po ataku punktowym Sakradziji przewaga wynosiła już tylko dwa punkty (14:12). Później Radomka nie była w stanie wyprzedzić siatkarek z Kalisza. Strózik, Kecman i Ogomos były nie do zatrzymania w ataku. Dwa ostatnie oczka gospodynie zdobyły po błędnym ataku Sary.

Drugą partię lepiej zaczęły zawodniczki trenera Skroka (3:6). Pewnie w polu ataku czuły się Kecman i Ogomos (12:12). Od tego momentu nasze dziewczyny nie umiały znaleźć sposobu na dobrze grające kaliszanki (17:13). Po dwóch punktowych atakach Abercrombie wynik na tablicy wskazywał remis (20:20), ale gospodynie szybko odskoczyły na bezpieczną odległość, a Ogomos asem serwisowym zdobyła 25. Oczko.

Po dwóch błędnych atakach Lazic ponownie Radomka wyszła na prowadzenie 4:7. Podopieczne trenera Pasińskiego chciały zmniejszyć dzielącą je przewagę. Błąd zagrywki Miros i kolejne punkty wylądowały na koncie Radomki (6:9). Później długą serię punktów zapoczątkował atak Kubackiej (9:14). Dobrą passę przerwał blok Miros. Trener Radomki próbował jeszcze ratować sytuację zmianami kadrowymi, ale kaliszanki były nie do zatrzymania. Julita Molenda zbliżyła się nieco do przeciwniczek (21:20), jednak ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła dla swojej ekipy Ogomos.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Ogomos, zdobywając 13 oczek. Po radomskiej stronie siatki najwięcej punktów zdobyła Brittany Abercrombie (17 oczek).

Kolejne spotkanie i szansa na rehabilitację już w najbliższy piątek. Do Radomia przyjedzie szósta obecnie drużyna w Lidze Siatkówki Kobiet – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Bilety na to spotkanie już dostępne TUTAJ.

Energa MKS Kalisz 3:0 E.Leclerc Radomka Radom (25:17; 25:22; 25:23) 

Najnowsze galerie