Mecz 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet był niezwykle udany dla podopiecznych trenera Skroka. Siatkarki z Radomia zrewanżowały się drużynie z Piły za przegraną w siódmej kolejce. Komplet punktów zostaje w Radomiu, a najlepszą zawodniczką meczu została Brittany Abercrobmie.

Początek spotkania bardzo pewnie zaczęły zawodniczki Enea PTPS Piła (0:3). Serię przeciwniczek przerwał skuteczny atak Brittany Abercrobmie (1:3). Na pierwsze prowadzenie drużynę wyprowadziła Sara Sakradzija (7:6). Później gra toczyła się „punkt za punkt” (14:14). Przyjezdne nieznacznie wyprzedziły Radomkę, ale podopieczne Jacka Skroka nie poddały się tak łatwo. Przy stanie 21:18 na zagrywkę weszła Julita Molenda i zdobyła dla swojej ekipy 3 punkty. Seta zakończył autowy atak siatkarki z Piły.

Drugą partię atakiem ze środka zaczęła Sonia Kubacka (1:0). E.Leclerc Radomka  Radom szybko przejęła inicjatywę (8:4). Punktowy atak naszej środkowej i asowa zagrywka Alicji Grabki tylko powiększyły różnicę między zespołami (10:5). Anna Stencel próbowała ratować sytuację swoich koleżanek, serwując asa (13:9), ale nie dało to wiele. Skuteczny atak Sary zapisał na koncie naszej drużyny 20. oczko. Tuż przed ostatnim punktem na boisko weszła Renata Biała i zakończyła drugiego seta mocnym serwisem, którego nie odebrały przyjezdne.

W ostatnim secie pilanki były jakby nieobecne. Co prawda początek  był wyrównany (5:3), ale świetna dyspozycja Sary i Brittany w ataku nie dawała przeciwniczkom szans. Po bloku Sary i Soni Kubackiej na tablicy widniał już wynik 15:6. Radomka była nie do zatrzymania. Siatkarki Alessandro Chiappiniego nie znalazły sposobu na gospodynie. Sonia Kubacka atakiem ze środka zakończyła spotkanie 25:9!

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Brittany Abercrombie. Nasza atakująca zdobyła 22 punkty. Dzisiaj nasz zespół bardzo dobrze prezentował się w polu zagrywki. Po radomskiej stronie siatki zanotowaliśmy 9 asów serwisowych. Drugą najlepiej serwującą siatkarką była Sara Sakradzija (12 punktów).

E.Leclerc Radomka Radom 3:0 Enea PTPS Piła (25:18; 25:19; 25:9)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Abercrombie, Kubacka, Sakradzija, Skrzypkowska, Bałucka, Drabek (L) oraz Molenda, Samul, Biała.

Enea PTPS Piła: Słonecka, Stencel, Azizova, Trojan, Kaczorowska, Szpak, Lemańczyk (L) oraz Strantzali, Kobus.

 

Najnowsze galerie