W środę, 30 stycznia odbył się zaległy mecz 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomce Radom udało się zrewanżować siatkarkom z Ostrowca, z którymi w drugiej kolejce przegrały 1:3. W Radomiu po 3 setach podopieczne Jacka Skroka pokonały KSZO i awansowały na 7 miejsce w tabeli.

Środowy pojedynek rozpoczął się bardzo wyrównanie (7:7). Po skutecznym ataku Dorsman punkty seriami zaczęły zdobywać siatkarki KSZO. Własne błędy i dobra postawa gości doprowadziły do sytuacji, kiedy karty zaczęła rozdawać ekipa przyjezdna (10:17). Na szczęście gospodynie szybko odrobiły różnicę. W końcu zaczął funkcjonować radomski blok, a as Majki Szczepańskiej-Pogody dał drużynie piłkę setową. Seta zakończył punktowy atak Izy Bałuckiej.

Po przegranej partii zawodniczki KSZO wykazały się wielką wolą walki i dzielnie walczyły z radomskim zespołem „punkt za punkt”. Po skutecznym ataku Łyszkiewicz gościom udało się wyjść na prowadzenie (7:9). Radomka szybko odrobiła stratę (11:11). Kapitan Radomki czuła się w ataku jak ryba w wodzie. Zdobywała kolejne oczka dla swojej ekipy. Skutecznym atakiem Brittany Abercrombie zakończył tę partię 25:18.

Trzecia partia była tylko wisienką na torcie. Radomka od początku wypracowała sobie sporą przewagę. Skuteczny blok Bałuckiej i Skrzypkowskiej sprawił, że radomski zespół zanotował na swoim koncie 6. punkt. Po kolejnych skutecznych akcjach na tablicy widniał już wynik 18:10. KSZO przestało marzyć o wygranej tego meczu. Świetną serią asów popisała się na koniec atakująca Radomki – Brittany Abercrombie (22:10).

MVP meczu zostałą wybrana kapitan Radomki – Natalia Skrzypkowska. Nasza przyjmująca zdobyła 10 punktów. Równie dobrze dzisiaj zaprezentowały się Sara Sakradzija, Iza Bałucka i Brittany Abercrombie. Wszystkie te siatkarki zaserwowały dwie punktowe zagrywki.

E.Leclerc Radomka Radom 3:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  (25:21, 25:18, 25:11)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Kubacka, Sakradzija, Skrzypkowska, Bałucka, Drabek (L) oraz Abercrombie, Biała, Samul, Molenda.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Geyko, Kucińska , Dorsman, Oktaba, Łyszkiewicz, Pauliukouskaya (L) oraz Trach, Rdzanek.

Najnowsze galerie