Mistrz Polski za silny dla radomskich siatkarek.  Podopieczne Jacka Skroka przegrały w Policach 0:3. Kolejna szansa na wygraną już w najbliższą sobotę w Radomiu.

Niestety zawodniczki Radomki wracają do domu bez punktów. Lider tabeli bez najmniejszych problemów pokonał tegorocznego beniaminka w trzech setach.

Pierwsza partia rozpoczęła się znaczącym prowadzeniem gospodyń (6:3). Radomce udało się zmniejszyć tę przewagę do dwóch/trzech punktów, ale po błędzie zagrywki Ponikowskiej Chemik zdobywał punkty seriami. W końcówce ponownie zawodniczki Chemika odskoczyły. 25 punkt dla swojej drużyny atakiem punktowym zdobyła Ogbogu. Gospodynie wygrały tę partię 25:18.

Zmotywowane zwycięstwem w pierwszym secie Mistrzynie Polski doskonale weszły w drugą część gry. Były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy prowadzeniu 20:8 zdawało się, że Radomianki nic już nie ugrają w tej partii. Jednak po ataku punktowym Majki Szczepańskiej naszym dziewczynom udało się odrobić kilka oczek. Set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:13.

Tylko w trzeciej partii mogliśmy zaobserwować równą grę oby zespołów. Radomce udało się obronić 2 piłki meczowe. Ostatecznie jednak Mistrzynie Polski postawiły kropkę nad „i” i wygrały tego seta 25:22 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz E.Leclerc Radomka Radom zagra już w najbliższą sobotę 19.01.2019 roku. Do Radomia przyjedzie wicemistrz Polski – ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie rozpocznie się o 17:30 i będzie transmitowane w Polsat Sport. Z racji na żałobę narodową tego dnia podczas meczu nie będzie oprawy muzycznej, ani widowisk tanecznych i konkursów w czasie przerw. Strefa Małego Kibica będzie działała zgodnie z planem.

Chemik Police 3:0 E.Leclerc Radomka Radom (25:18; 25:13; 25:22)

Najnowsze galerie