W jedenastej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet 2018/2019 E.Leclerc Radomka Radom doznała porażki. Siatkarki z Radomia przegrały w Bydgoszczy 1:3 i rok 2018 kończą na dziewiątym miejscu w tabeli.

Spotkanie zaczęło się bardzo wyrównanie (3:3). Po błędnym ataku Szczepańskiej – Pogody gospodynie kilkoma punktami wyszły na prowadzenie (6:4). Skuteczny atak Gałuchy zapisał na koncie drużyny z Bydgoszczy jedenaste oczko. Różnica punktowa między zespołami była niewielka. Radomka starała się zbliżyć do przeciwnika. Po asie serwisowym Abercrombie udało się nawet na chwilę objąć prowadzenie (20:21), ale ostatecznie to Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał pierwszą partię 25:22.

W drugim secie radomianki nie odstępowały rywalek nawet na krok (7:7; 10:10; 16:16). Dopiero po dwóch punktowych zagrywkach Julity Molendy Radomce udało się wyprzedzić gospodynie o kilka oczek (17:20). W końcówce błędy po stronie Bydgoszczy szybko dały podopiecznym Jacka Skorka piłki setowe. Drugą partię zakończył atak punktowy Abercrombie (20:25).

Kolejna odsłona spotkania była bardzo podobna do pierwszej części meczu. Po bloku punktowym po bydgoskiej stronie siatki, punktacja na tablicy wyników wskazywała już 6:4 dla gospodyń. Równych sobie w ataku nie miała Krzywicka, która naprawiała drobne błędy swoich koleżanek (16:9). Radomka próbowała dogonić przeciwniczki, ale niestety bez rezultatów. Polak-Balmas zakończyła trzeciego seta punktowym atakiem 25:18.

Mocno zdeterminowane gospodynie pewnie weszły w czwartą i jak się później okazało ostatnią odsłonę spotkania. Po asie serwisowym Krzywickiej przewaga nad Radomką wynosiła już aż 9 punktów (12:3). Na nic zdały się zmiany trenera Skroka. Radomka za darmo oddawała punkty gospodyniom. Przyjezdne psuły zagrywki i nie były w stanie nic już ugrać w tym meczu. Atak punktowy Fedusio zakończył batalię w Bydgoszczy.

E.Leclerc Radomka Radom po jedenastu kolejkach kończy rok 2018 na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Kolejny mecz ligowy, tym razem już w Nowym Roku 2019, również rozegramy na wyjeździe. Pierwszy mecz rundy rewanżowej 6. stycznia o godzinie 14:45 we Wrocławiu.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 E.Leclerc Radomka Radom (25:22; 20:25; 25:18; 25:14)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Polak-Balmas, Ziółkowska, Misiuna, Gałucha, Krzywicka, Jagła (L) oraz Fedusio, Kuligowska, Różyńska.

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Bałucka, Skrzypkowska, Ponikowska, Biała, Samul (L), Drabek (L) oraz Abercrobmie, Molenda, Kubacka.

 

Najnowsze galerie