Derby nie dla Radomki! Po pięciosetowej walce ulegamy DPD Legionovi Legionowo. MVP spotkania Zuzanna Górecka.

Pierwszy set zaczął się nieznacznym prowadzeniem gości (1:3). Chwilę później gra toczyła się już punkt za punkt (9:9). As serwisowy Natalii Skrzypkowskiej i blok Izy Bałuckiej dały podopiecznym Jacka Skroka dwa punkty przewagi, jednak przeciwniczki szybko odrobiły stratę (18:18). Końcówka seta była równie emocjonująca, co początek. Legionovia miała dwie piłki setowe, jednak Radomce udało się doprowadzić do remisu. Niestety zawodniczki z Legionowa nie odpuściły i wygrały tę partię na przewagi 27:25.

Drugi set zaczął się znaczącą dominacją Radomki (10:5). Kilka błędów po naszej stronie i gościom znowu udało się lekko zbliżyć punktowo. Na szczęście szybko zareagował Jacek Skrok i radomskie siatkarki po przerwie grały jak z nut (16:8). Skuteczna gra Radomki oraz błędy po stronie Legionovi i mamy pikę setową. Zagrywka w siatkę kończy drugiego seta 25:14 dla E.Leclerc Radomki Radom. W całym spotkaniu mamy zatem 1:1

Trzecią odsłonę spotkania rozpoczęła zagrywka w siatkę gości. Potrójny blok i urosła przewaga Radomki (7:4). Zawodniczki z Legionowa ponownie pomyliły się w polu serwisowym i w trzecim secie mamy pierwszy remis (11:11). Przerwa dla trenera Olenderka i jego zawodniczki wróciły na parkiet z nową mocą. Mocne i skuteczne ataki Legionovi i goście zakończyli tego seta 25:19.

W czwartej partii wracamy do gry! Ponownie Radomka zdobywa kilka oczek przewagi nad przeciwnikiem. Dziewczyny grały ze spokojną głową. Po ataku Izabeli Bałuckiej było już 23:13. Setową piłkę dla podopiecznych Jacka Skroka zdobywa Natalia Skrzypkowska. Atak pani kapitan kończy tego seta. W hali MOSiR czekał nas Tie-Break.

Piąta partia zaczęła się bardzo wyrównanie (4:4). Siatkarki z Legionowa po dwóch dobrych atakach wyszły na prowadzenie (8:10). Końcówka była bardzo zacięta. Radomce udało się uratować jedną piłkę meczową, ale ostatecznie DPD Legionovia Legionowo wygrała tego seta 15:12 i cały mecz 3:2.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Zuzanna Górecka, która zdobyła 27 punktów. Najlepiej punktującą po naszej stronie siatki była Anna Bączyńska, z 17 punktami na koncie.

E.Leclerc Radomka Radom 2:3 DPD Legionovia Legionowo (25:27; 25:14; 19:25; 25:14; 12:15)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Skrzypkowska, Bączyńska, Bałucka, Ponikowska, Drabek (L) oraz Biała, Kapturska, Samul (L), Borawska.

DPD Legionovia Legionowo: Polak, Kicka, Olenderek, Górecka, Jasek, Wójcik, Adamek Agnieszka (L) oraz Adamek Adrianna (L), Tanner, Pickrell, Skorupa.

Najnowsze galerie