W sobotę 17. Listopada odbył się drugi mecz wyjazdowy Radomki. Niestety nasze zawodniczki nie umiały znaleźć sposobu na wicemistrzynie Polski i przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3.

W meczu czwartej kolejki podopieczne Jacka Skroka pojechały do Łodzi by tam zmierzyć się z ŁKS Commercecon Łódź. Faworytki spotkania gładko pokonały gości bez straty seta.

Początek pierwszej partii był dość wyrównany. Po kilku zepsutych zagrywkach po stronie łodzianek, siatkarki z Radomia wyszły na prowadzenie (5:7). Po ataku punktowym Wójcik, ŁKS zaczął zdobywać punkty seriami. Bociek, Bidias i Kwiatkowska na zmianę mocno atakowały w boisko Radomki, zdobywając 7 punktów z rzędu (21:11). Błąd w polu serwisowym Kapturskiej zakończył pierwszego seta na korzyść podopiecznych Michała Maska (25:14).

Drugą odsłonę tego pojedynku rozpoczęły dwa asy serwisowe Ponikowskiej. Po bloku punktowym Bączyńskiej i ataku Majki Radomka miała na koncie 3 punkty przewagi (3:6). Seria dobrych ataków ŁKSu wyrównała wynik. Potem zawodniczy grały „oczko za oczko”. Radomiankom znowu udało się uciec na kilka punktów (11:16), ale przeciwniczki szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie. Błąd Borawskiej i łodzianki znowu miały piłkę setową. Bidias atakiem zdobyła 25. punkt dla swojej drużyny.

Na początku trzeciego seta dobrze w ataku zaprezentowała się Szczepańska, która zdobyła dla swojego zespołu 3 oczka (3:6). Siatkarki z Łodzi długo nie mogły wyjść a prowadzenie (11:11). Dopiero as serwisowy Bidias ponownie „odpalił” zawodniczki ŁKSu. Radomka zaskoczona serią ataków wicemistrzyń przegrała tego seta 18:25.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Krystyna Strasz – libero łódzkiej ekipy. Co ciekawe ŁKS zdobył aż 42 punkty atakiem i 7 razy zaserwowały punktowo. Radomka w tym spotkaniu posłała 5 asów serwisowych i zdobyła 7 punktów blokiem. Najlepszą zawodniczką po naszej stronie siatki była Majka Szczepańska-Pogoda.

Kolejny mecz E.Lecerc Radomka Radom zagra w najbliższą środę. Do Radomia przyjedzie DPD Legionovia Legionowo. Bilety na to spotkanie dostępne są TUTAJ.

ŁKS Commercecon Łódź 3:0 E.Leclerc Radomka Radom (25:14; 25:20; 25:18)

fot. Tadeusz Szymański

Najnowsze galerie