Hit trzeciej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Radomiu. Niestety Radomka bez rewelacji. 3 punkty jadą do Polic.

Początek spotkania zaczął się dużą przewagą gości (5:10).Skuteczny atak ze środka Majki Szczepańskiej-Pogody znowu pobudził radomianki do walki i powoli zaczęły odrabiać straty (16:18). Niewiele brakowało do remisu w pierwszym secie. Siatkarki Chemika zaczęły popełniać błędy. Szybka reakcja trenera Marcello Abbondanza i Mistrzynie Polski wróciły na boisko z nową energią. Do końca nie dały dojść do piłki gospodyniom. Seta zakończył atak zawodniczki z Polic.

Drugą część spotkania rozpoczął as serwisowy Natalii Skrzypkowskiej. Do połowy seta wszystko układało się dobrze. Zespoły grały jak równy z równym – punkt za punkt. Po potrójnym bloku Chemika, przeciwniczki zaczęły nieco oddalać się od Radomki. Skuteczny atak ze skrzydła naszych rywalek i dobra postawa w polu zagrywki Stysiak pozwoliły przeciwniczkom na kilka oczek przewagi. Autowy atak Radomki dał piłkę setową dla Chemika, co podopieczne Abbondanza skutecznie wykorzystały (16:25).

Długa wymiana ataków, skutecznie zakończona przez E.Leclerc Radomkę Radom, rozpoczyna seta numer trzy. Początek wygląda podobnie, jak w poprzedniej partii (3:3), jednak po asie serwisowym Grajber i udanym ataku, Police prowadzą już pięcioma oczkami, co zmusza trenera Skroka do wzięcia czasu (5:10). Sytuacja jednak nie ulega znacznej poprawie. Policzanki rozpędzone i zmotywowane dążą do tego, aby zakończyć to spotkanie w trzech setach (14:20). Rywalki skutecznie atakują i utrzymują sporą przewagę. As serwisowy Grajber i przeciwniczki mają piłkę setową. Blok Chemika i koniec meczu. 3 punkty jadą do Polic. MVP spotkania została wybrana Magdalena Stysiak.

E.Leclerc Radomka Radom 0:3 Chemik Police (19:25;16:25; 16:25)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Ponikowska, Skrzypkowska, Szczepańska-Pogoda, Kubacka, Bączyńska, Drabek (L) oraz Borawska, Alisanova, Kapturska, Biała.

Chemik Police: Mirkovic, Ogbogu, Grajber, Stysiak, Chojnacka, Busa, Łysiak (L) oraz Mędrzyk, Grejman.

Najnowsze galerie