Druga kolejka Ligi Siatkówki Kobiet w Ostrowcu dla gospodyń. E.Leclerc Radomka Radom wraca do domu bez punktów. Kolejny mecz już w najblższą środę w Radomiu.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie (3:3). Po mocnym ataku Anny Miros KSZO nieznacznie wyszło na prowadzenie (8:5). Później w polu zagrywki zameldowała się Natalia Skrzypkowska i dopisała na konto Radomki 2 punkty. Set pierwszy ponownie toczył się rytmem „punkt za punkt” (13:13; 18:18). Żadna z drużyn nie odpuszczała (21:21).  Niestety błędy w końcówce zapisały na koncie gospodyń 25. Punkt i dzięki temu w całym meczu Radomka przegrywała 0:1.

Zmiana stron boiska wyszła drużynie E.Leclerc Radomki Radom na dobre (3:6). W polu zagrywki stanęła Iza Bałucka i na tablicy widniał już wynik 11:6 dla naszej drużyny. KSZO popełniało bardzo dużo błędów (9:15) i nic nie wskazywało na to, żeby ta partia nam uciekła. Dwa ataki punktowe Majki zakończyły drugiego seta 25:18.

Trzecią odsłonę spotkania ponownie rozpoczynamy remisem 4:4. Kiwka Alicji Grabki i as serwisowy Majki dały Radomce trzy punkty przewagi nad zespołem gospodyń. Niestety zespół KSZO skrupulatnie odrabiał przewagę (11:12), aż w końcu trener Skrok był zmuszony wziąć czas. Po przerwie niewiele się zmieniło. Radomka nie potrafiła znaleźć sposobu na KSZO (18:13). Siatkarki z Ostrowca, niesione dopingiem kibiców, zakończyły seta 25:18.

Czwartą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa Františka (10:6). Błędy w polu zagrywki i w ataku po stronie Radomki tylko nakręcały drużynę z Ostrowca. Dobra zagrywka Alicji Grabki i budzimy się! Podopieczne Jacka Skroka doprowadzają do pierwszego remisu w tej partii (16:16). Końcówka była nerwowa, gra była bardzo wyrównana. Ostatecznie mocniejsze nerwy miała drużyna KSZO i to ona zakończyła tego seta zwycięstwem 25:23, a mecz wynikiem 3:1.

MVP spotkania została wybrana kapitan zespołu z Ostrowca Anna Miros. Co ciekawa zdobyła ona w sumie 22 punkty, czyli tylko o jeden więcej niż nasza atakująca – Majka Szczepańska-Pogoda (21pkt).

Już w najbliższą środę gramy mecz w Radomiu z Mistrzem Polski – Chemikiem Police. Start o godzinie 18. Bilety dostępne na www.bilety.radomka.com

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  :  E.Leclerc Radomka Radom  (25:21; 18:25; 25:18; 25:23)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wojtowicz, Geyko, Miros, Dorsman, Grzechnik, Słonecka, Kucińska (L) oraz Wołoszyn, Trach.

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka,  Szczepańska-Pogoda, Kubacka, Skrzypkowska, Bączyńska, Bałucka, Drabek (L) oraz Biała, Borawska.

Najnowsze galerie