3. listopada oficjalnie rozpoczęliśmy sezon 2018/2019 w Lidze Siatkówki Kobiet. Złe dobrego początki. Podopieczne Jacka Skroka wygrały pierwszy mecz na parkietach ekstraklasy 3:2.

Tak to miało wyglądać! Kibice obejrzeli pełen emocji mecz inaugurujący nowy sezon 2018/2019. Mimo ciężkiego początku, Radomianki zaprezentowały się fantastycznie i dzieki determinacji zwyciężyły z #VolleyWrocław 3:2.

Początek spotkania ewidentnie należał do drużyny przyjezdnej (2:7). Po dobrych zagrywkach Roksany Wers, siatkarki z Wrocławia tylko powiększyły swoją przewagę w pierwszym secie (10:16). W końcówce tej partii Radomianki próbowały zmniejszyć dzielącą je przewagę, ale ostatecznie przegrały 22:25.

Partia numer dwa wyglądała podobnie. Podopieczne trenera Solarewicza podbudowane wygraną już na początku prowadziły 8:5. Mimo to zespół gospodarzy starał się gonić przeciwniczki. Wrocławianki zdecydowanie lepiej przyjmowały i zagrywały piłkę (11:16). Doświadczenie grających już w LSK siatkarek pozwoliło wygrywać im wiele piłek sytuacyjnych, a i ostatecznie zwyciężyć w secie numer dwa 25:17.

Kiedy zdawało się, że mecz jest przegrany, dla licznie zgromadzonej w hali MOSiRu publiczności, zaczęły się emocje! Radomka rozpoczęła tę partię z bojowym nastawieniem (7:4). Potem było już tylko lepiej. Udany atak Renaty Białej zapisał na koncie Radomianek 21. Punkt i miały one już 10 oczek przewagi nad zespołem z Wrocławia. Kolejny doskonały atak tej zawodniczki i as serwisowy przyczyniły się do pierwszej piłki setowej w tym meczu dla Radomki! Natalia Skrzypkowska zablokowała Annę Łozowską i w całym meczu było już 1:2 dla siatkarek z Radomia!

Emocje po ostatnim secie jeszcze nie opadły, a dziewczyny już zaprezentowały na parkiecie kolejny pokaz swojej siły i determinacji. Czwarta partia zaczęła się dość wyrównanie (4:4), jednak nasze debiutantki szybko odskoczyły swoim rywalkom (9:5). Błędy po stronie #VolleyWrocław i skuteczne ataki naszego teamu powiększały przewagę między drużynami (18:12). Trener gości poprosił o czas, jednak niewiele to zmieniło w kwestii postawy Wrocławianek na boisku. Dwie asowe zagrywki Izabeli Bałuckiej  postawiły przed Radomką szansę na zakończenie seta numer cztery. Niestety Sonia Kubacka zaatakowała w aut. Chwilę później Łozowska serwuje w aut i Radomka wygrywa czwartą partię 25:17.

Emocje na Narutowicza 9 sięgały zenitu. Piąty set zaczął się grą punkt za punkt (5:5). Po skutecznym bloku Natalii Skrzypkowskiej E.Leclerc Radomka Radom miała nieznaczną przewagę nad zespołem gości. Sytuacja wyglądała dramatycznie, kiedy przewaga powoli zaczęła topnieć. Decydującym momentem tej partii spotkania był as serwisowy Bałuckiej (13:11). Autowy atak podopiecznych Solarewicza i Renata Biała kończy mecz! MVP spotkania została wybrana Majka Szczepańska-Pogoda.

Pierwsze zwycięstwo w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019 stało się faktem. Po ponad 30 latach E.Leclerc Radomka Radom w pięknym stylu wraca do ekstraklasy żeńskiej siatkówki w Polsce. Kolejny mecz siatkarki z Radomia zagrają na wyjeździe z KSZO-Ostrowiec już 9.11.

E.Leclerc Radomka Radom 3:2 #VolleyWrocław (22:25; 17:25; 25:15; 25:17; 15:11)

E.Leclerc Radomka Radom: Grabka, Ponikowska, Skrzypkowska, Bałucka, Bączyńska, Szczepańska-Pogoda, Drabek (L) oraz Biała, Kubacka

#VolleyWrocław: Wers, Rasińska, Murek, Soter, Gajewska, Łozowska, Kuziak (L) oraz Piśla, Felak, Wołodko

/_/ Jowita Grzegorzewska

 

Najnowsze galerie