Po pięciosetowej walce w Radomiu zapisujemy na swoim koncie dodatkowy punkt.

Początek spotkania zaczął się dość wyrównanie (2:2; 4:4). Po autowym ataku gości zespół E.Leclerc Moya Radomka Radom wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. As serwisowy Bruny Honorio i błędy po stronie drużyny z Rzeszowa pozwoliły gospodynią odskoczyć na kilka oczek (17:12; 18:15). W końcówce partii przyjezdne mocno atakowały. Kiera Van Ryk była niezastąpiona w tym elemencie i KS Developres SkyRes Rzeszów doprowadził do remisu 22:22. Ostatnie trzy punkty to taka siatkówka, jaką chcemy w Radomiu oglądać zawsze. Niezawodna w ataku Janisa Johnson i skuteczna w bloku Katarzyna Skorupa przyczyniły się do wygranej pierwszej części meczu.

W drugim secie zdenerwowane rzeszowianki narzuciły swój styl gry, czego skutkiem był wynik na tablicy (1:5). Developres cały czas trzymał kilkupunktowy dystans, ale podopieczne Riccardo Marchesiego starały się gonić wynik (6:10). Ciężko było się siatkarkom z Radomia odbić od dna. Rotacja w zespole też niewiele pomogła (14:20). Po udanym ataku Bruny Honorio gra radomskiej drużyny nieco się poprawiła. Sprytnie na drugą stronę kiwnęła Skorupa.  Jednak przewaga przyjezdnych była zbyt wysoka. Set zakończył się zwycięstwem KS Developres SkyRes Rzeszów 25:20.

Tym razem  trzecią odsłonę spotkania lepiej zaczęły radomianki (3:0). Przyjezdne szybko chciały odrobić stratę, ale Radomka wciąż utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie. Nie do zatrzymania w ataku były dzisiaj Janisa Johnson i Bruna Honorio (16:10). Szczelny blok Bruny i Andressy i Radomka ma przed sobą 8 piłek meczowych. Pierwszą z nich skutecznie wykorzystuje Bruna Honorio kiwając w środek boiska.

Bardzo wyrównanie zaczęła się czwarta partia meczu (2:2; 4:4; 6:6). As serwisowy Janisy, szczelny blok Bruny i podopieczne Riccardo Marchesiego wychodzą na prowadzenie (12:9). Dobrze atakuje Łukasik, ale rzeszowianki nie odpuszczają i ponownie mamy remis (16:16). Mylą się potrójnie w ataku radomianki i tym samym trzema oczkami w czwartym secie prowadzi zespół przyjezdnych (17:20). O czas poprosił Riccardo Marchesi. W końcówce siatkarki z Radomia walczyły, ale przewaga Rzeszowa była zbyt wysoka i seta zakończył atak Rasińskiej (22:25).

Chociaż pierwszy punkt zdobyty w piątym secie padł łupem przyjezdnych, Radomka szybko odrobiła stratę (2:2). Zawodniczki z Rzeszowa, po skutecznych atakach, prowadziły dwoma oczkami. Po zmianie stron boiska na parkiecie pojawiła się Renata Białą, która swoją zagrywką sprawiła kłopot libero z Rzeszowa (8:11). Po ataku Fidon-Lebleu kończymy spotkanie 15:11 dla przyjezdnych.

MVP Aleksandra Rasińska

Janisa Johnson wybrana najlepszą siatkarką zespołu E.Leclerc Moya Radomka Radom.

E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 KS Developres SkyRes Rzeszów (25:22; 20:25; 25:17; 22:25; 11:15)

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Johnson, Łukasik, Twardowska, Honorio, Picussa, Witkowska (L) oraz Zaborowska, Szczygioł, Biała, Bałucka.

KS Devlopres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Blagojević, Rasińska, Polańska, Lazic, Stencel, Krzos (L) oraz Grabka, Van Ryk, Fidon-Lebleu, Krajewska.