E.LECLERC MOYA Radomka Radom w meczu szóstej kolejki TAURONLigi pokonała, bez straty seta, DPD Legionovię Leginowo. MVP spotkania została wybrana Janisa Johnson.

W Legionowie zapowiadało się interesujące widowisko. Szóste w tabeli gospodynie podejmowały czwarty w klasyfikacji zespół gości, który dotychczas rozegrał trzy mecze i wszystkie były zwycięskie. Ostatnie jak do tej pory spotkanie w TAURON Lidze E.LECLERC MOYA Radomka rozegrała 1 października, a kilka dni później klub poinformował, że w drużynie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

Początek spotkania zaczął się dość wyrównanie, do stanu 2:2. Następnie zespół gości uzyskał przewagę i po asie Julii Twardowskiej prowadził 7:3. Legionowianki walczyły, starały się. Zmniejszyły rozmiary strat do 8:10, ale dwa kolejne punkty zdobyły radomianki, które w połowie partii miały już przewagę 16:10. Przerwy na żądanie nie pomagały DPD Legionovii i przyjezdne pewnie wygrały pierwszego seta.

Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg (10:10; 15:15). Zespół gości prowadził 22:20, ale legionowianki wyrównały i straciły trzy kolejne punkty. Najpierw Szczyrba pomyliła się w polu serwisowym, a następnie Honorio zagrała asa. Prowadzący gospodynie II trener Adrian Chyliński poprosił o czas. Po przerwie blok na Różański zakończył partię.

W trzeciej partii gospodynie, dzięki m.in. świetnej grze w obronie, długo prowadziły. Ich przewaga wynosiła chwilami sześć punktów – 13:7 i 16:10. Radomianki walczyły, goniły, ale przy wyniku 21:17 wydawało się, że DPD Legionovia doprowadzi do czwartej partii. Jednak znakomita gra w końcówka dała E.LECLERC MOYA Radomce zasłużoną wygraną.

Był to czwarty mecz i czwarta wygrana radomskiej ekipy. Najbliższe spotkanie podopieczne Riccardo Marchesiego zagrają 02.11 o 17:30 w Radomiu. Mecz będzie transmitowany w telewizji.