E.LECLERC MOYA Radomka Radom informuje, iż w drużynie wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

Zespół oraz sztab szkoleniowy będą odbywać obowiązkową kwarantannę a najbliższe mecze z udziałem radomskiego zespołu zostaną przełożone.

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze objawy więc zadziałaliśmy natychmiastowo. Dzięki “DIAGONOSTYKA Laboratoria Medyczne” mogliśmy przeprowadzić testy bardzo szybko, bo już w piątek. Niestety, w drużynie odnotowano przypadki zakażenia COVID-19, dlatego cały zespół został objęty kwarantanną.” – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu.
Zachowaliśmy wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa, jednak nie udało nam się tego uniknąć. Liczymy, że choroba przebiegnie bezobjawowo lub bardzo łagodnie i po zakończeniu kwarantanny drużyna wróci do treningów. Teraz najważniejsze jest jednak zdrowie i cała reszta schodzi na dalszy plan” – dodaje Kruk.

Klub o wykryciu pierwszych przypadków poinformował Polską Ligę Siatkówki, z którą jest cały czas w kontakcie. E.LECLERC MOYA Radomka Radom ściśle współpracuje z PLS informując o kolejnych podjętych krokach oraz konsultując sprawę z lekarzami, którzy przygotowali ligowe wytyczne.

Nasze siatkarki i sztab szkoleniowy czują się dobrze, część osób przechodzi zakażenie bezobjawowo lub z objawami przeziębienia.

Najbliższy mecz z Grot Budowlanymi Łódź oraz kolejny, z Developresem SkyRes Rzeszów zostaną odwołane i rozegrane w innym terminie.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie