E.Leclerc Moya Radomka Radom pewnie pokonała Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Dzięki długim wymianom mecz mógł się podobać publiczności, która do końca mocno wspierała nasz team. Bez straty seta zapisujemy na swoim koncie 3 punkty.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęły podopieczne Riccardo Marchesiego (9:4). Pewnie atakowała Julia Twardowska. Na boisku pojawiła się świeżo pozyskana Andressa Picussa, która posłała asa na stronę rywalek (11:7). Przyjezdne jednak nie poddawały się łatwo (12:10). Wykorzystały nieudane zagrywki Radomki i już tylko punkt przewagi (17:16). Na skrzydłach pewnie atakowały Bruna Honorio i Janisa Johnson (24:22). Zaraz przed pierwszą piłką setową trener Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz poprosił o czas. Nie zdekoncentrowało to jednak siatkarek Radomki. Nasze zawodniczki zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:22.

Drugą partię od nieznacznej przewagi rozpoczęły przyjezdne (0:2). Niedługo jednak cieszyły się prowadzeniem. Siatkarki z Radomki szybko odrobiły stratę, z nawiązką (6:3). Po skutecznej zagrywce Alexandry Dascalu bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania wyniku (12:12). Końcówka drugiego seta była niezwykle zacięta. Dziewczyny walczyły niemal punkt za punkt. Więcej zimnej krwi i mniej błędów popełniła E.Leclerc Moya Radomka Radom i to ponownie nasz zespół wygrywa set 25:22.

W trzecim secie Radomka wiedziała już, że cel jest blisko. Po spektakularnym pojedynczym bloku Julki Twardowskiej trener Piotr Matela poprosił o przerwę. Jego podopieczne przegrywały już pięcioma oczkami (10:5). Wysoko wypracowana przewaga dała Radomce trochę luzu w końcówce spotkania. Szansę na piłkę meczową dała Justyna Łukasik po punktowym ataku z prawego skrzydła. Błąd podwójnego odbicia po stronie Pałacu Bydgoszcz zakończył spotkanie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (25:22; 25:22; 25:22)

MVP: Katarzyna Skorupa

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Picussa, Johnson, Twardowska, Łukasik, Witkowska (L).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Dascalu, Ziółkowska, Żurowska, Różyńska, Mucha, Jagła (L) oraz Hawryła, Lijewska.