W Spale odbyło się spotkanie marketingowe klubów PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Była to okazja do wspólnego spotkania się wszystkich przedstawicieli drużyn oraz wymiany doświadczeń i pomysłów promujących siatkówkę w Polsce.

24 i 25 lipca Spałę odwiedzili marketingowcy klubów z najwyższych lig siatkówki w Polsce. 14 drużyn PlusLigi i 12 zespołów z LSK rozmawiało na temat wymogów marketingowych na sezon 2018/2019. Wszyscy wymieniali się swoimi doświadczeniami i nowymi pomysłami na nadchodzące rozgrywki.

-Spotkanie marketingowe klubów PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet jest zawsze spotkaniem, które jeszcze trochę wraca do tego, co było w zakończonym sezonie, ale tak naprawdę jest to omówienie tego, co nas czeka w nowych rozgrywkach, ustalenie pewnych kluczowych decyzji, przedstawienie zmian w planie marketingowym, w naszym sposobie komunikowania się z mediami. Jednak chyba najważniejsze co daje takie spotkanie, to wymiana poglądów. Kluby bardzo dobrze siebie obserwują, obserwują swoją pracę, pomysły, które gdzieś pojawiają się w trakcie sezonu na akcje z kibicami, na akcje w mediach społecznościowych, współpracę z siatkarzami, ze sponsorami. Dzisiaj w częściach oficjalnych mówimy o tym co będzie nas regulowało w przepisach, a wieczorem już będziemy rozmawiali luźniej, na te tematy, które są najważniejsze w marketingu – kreatywność, pomysły, które można czerpać od najlepszych – zdradza szczegóły Kamil Składowski – Rzecznik Prasowy PLPS S.A.

Każdy taki zjazd ma na celu rozwój klubów, a z roku na rok przygotowania wyglądając coraz sprawniej i lepiej. Poziom staje się wyższy.

-Chcemy żeby w przyszłości takich rzeczy było jak najwięcej, bo szczególnie Prezesi klubów powtarzają taką rzecz, że oczywiście zawsze na końcu kibice pamiętają złotego medalistę, a mniej wspominają w danym sezonie drużyny ze środka stawki, czy z końca. Prawda jest taka, że ci najlepsi nie mieliby z kim grać, gdyby nie było silnych rywali w lidze, gdyby nie budowały się te drużyny o różnym stopniu jakości sportowej. Każda z tych drużyn wnosi coś nowego do ligi. Ja patrzę z optymizmem na to, co będzie działo się w kolejnym sezonie, chociażby po ruchach transferowych, ale także po tym jak rozwijają się marketingowo kluby – kontynuuje rzecznik.

E.Leclerc Radomka Radom również miała swojego przedstawiciela w Spale.

– To było bardzo ciekawe doświadczenie. Dla Radomki to pierwszy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet. Tym fajniej było poznać marketingowców z innych klubów i dowiedzieć się więcej o zasadach i trendach panujących w wyższych ligach. Myślę, że jako klub jesteśmy przygotowani do występów w LSK – opowiada Bartosz Piątkowski.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie