Za siatkarkami E.Leclerc Moya Radomka Radom dwa sparingi. Bilans na ten moment to 1:1. Kolejne testy już pod koniec sierpnia.

Pierwszy mecz kontrolny radomianki rozegrały 19.08 przeciwko SPS Stal Mielec. Podopieczne Riccardo Marchesiego w pierwszym secie wygrały 25:23, drugą partię zwyciężyły 25:15, a w trzeciej triumfowały 25:20. Szkoleniowcy umówili się na rozegranie 4. setów, toteż w ostatniej części trener Riccardo Marchesi desygnował do gry rezerwowy skład. Po zaciętym boju Stal zdobyła honorowego seta i tym samym mecz zakończył się zwycięstwem radomianek 3:1.

Dzisiaj zagraliśmy pierwszy mecz towarzyski. Jakość nie jest jeszcze na topowym poziomie, ale to normalne. I tak było dobrze, widziałem wiele pozytywów, dobrych sytuacji, także jestem zadowolony – mówił trener Riccardo Marchesi.

Trzy dni po zwycięstwie siatkarki gościły u siebie ligowego rywala – DPD Legionovię Legionowo. Mecz okazał się bardzo zacięty, a wygranego poznaliśmy dopiero po tie-breaku.

Pierwszy set od samego początku toczył się pod dyktando drużyny z Legionowa. To właśnie podopieczne Alessandro Chappiniego wyszły na kilkupunktowe prowadzenie – 5:2, 7:4. Wprawdzie radomianki potrafiły doprowadzić do stanu po osiem, czy do kolejnego remisu w środkowej części seta, ale dość szybko następował zryw rywalek. Ostatecznie czwarty zespół poprzedniego sezonu TAURON Ligi triumfował 25:21. Bardzo zacięty przebieg miały dwie kolejne partie, ale tym razem w samej końcówce większym sprytem i opanowaniem wykazały się siatkarski E.Leclerc Moya. Najmniej atrakcyjny dla widowiska okazała się czwarta odsłona. W niej uwidoczniła się przewaga Legionovii, a podopieczne Riccardo Marchesiego zdołały ugrać zaledwie 15 oczek. Po tym secie stan meczu wynosił 2:2 i obaj szkoleniowcy zadecydowali, że w hali MOSiR-u odbędzie się piąta, decydująca partia. Tie-break wygrały przyjezdne 15:9.

Bilans przedsezonowych sparingów wynosi 1:1. Przed siatkarkami E.Leclerc Moya Radomka Radom kolejne dwa pojedynki. 28 i 29 sierpnia zagrają z KS DevelopRes SkyRes Rzeszów. Mecze odbędą się w Radomiu. Podobnie, jak wcześniej, spotkania będą zamknięte, a siatkarki rozegrają je bez udziału kibiców.

We wrześniu nasze dziewczyny rozegrają mecze kontrolne na wyjeździe.


Powrót do aktualności

Najnowsze galerie